Dzień Nauczyciela w trudnych czasach. Zamiast oficjalnych akademii, spotkania online

  • 14.10.2020, 16:00
  • Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego
Dzień Nauczyciela w trudnych czasach. Zamiast oficjalnych akademii, spotkania online

Podziel się:

Oceń:

Dzień Edukacji Narodowej obchodzony jest 14 października. W większości pomorskich szkół nie zorganizowano szkolnych akademii ani spotkań w dużym gronie. Tradycyjne świętowanie zastąpią małe zabrania lub spotkania online. Wszystko przez trwającą pandemię i ograniczenia sanitarne.

W tym trudnym czasie życzenia pomorskim nauczycielom złożył również marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk. Jak podkreśla w liście do nauczycieli, dyrektorów i pracowników placówek oświatowych praca w ostatnich miesiącach jest dla szkół dużym wyzwaniem, ale to właśnie edukacja jest sercem dobrze prosperującego i szczęśliwego społeczeństwa. Marszałek Struk złożył „wszystkim nauczycielom i pracownikom placówek oświatowych najserdeczniejsze życzenia wielu sukcesów w życiu zawodowym i osobistym, pomyślności w zdobywaniu nowych doświadczeń, wytrwałości oraz satysfakcji z pełnionej misji”.

 

Kameralne świętowanie

Co roku Dzień Edukacji Narodowej był okazją do wręczania wychowawcom kwiatów, upominków i podziękowań za pracę. W szkołach tego dnia odbywały się specjalne gale i szkolne akademie. Często nie było tradycyjnych zajęć, by uczniowie i nauczyciele mogli cieszyć się swoim świętem.

W tym roku sytuacja jest zupełnie inna. Dyrektorzy szkół w większości pomorskich placówek oświatowych odwołali duże spotkania, a życzenia przekazywane są online. Do szkół nie są zapraszani goście, a nagrody wręczane z okazji Dnia Nauczyciela odbierane są indywidualnie lub online. Nie odbędą się miejskie i powiatowe uroczystości związane ze świętem 14 października. Także specjalna gala samorządowego konkursu Nauczyciel Pomorza została przeniesiona do Internetu. W tym roku wybitni pedagogowie z województwa zostaną wyróżnieni po raz piąty.

 

Nowe wyzwania edukacji

Specjalny list z życzeniami z okazji Dnia Edukacji Narodowej do nauczycieli, dyrektorów i pracowników placówek oświatowych wysłał marszałek województwa pomorskiego. Mieczysław Struk podkreśli ważną rolę nauczania w budowaniu świadomego i nowoczesnego społeczeństwa, a także zauważył wyzwania stojące przed oświatą w czasach epidemii. W liście marszałka czytamy: „Praca nauczyciela i wszystkich pracowników szkoły od zawsze pełniła niezwykle ważną rolę, czego szczególny wyraz obserwujemy przez ostatnie trudne miesiące, które postawiły przed nauczycielami i wychowawcami nowe wyzwania związane czy to z kształceniem zdalnym, czy z realizacją codziennych zadań w warunkach ograniczeń epidemicznych”

 

Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe