O kociewskich strachach i obrzędowości ludowej czyli spotkanie online z Natalią Zacharek

  • 14.10.2020, 14:52 (aktualizacja 14.10.2020, 14:57)
  • redakcja
O kociewskich strachach i obrzędowości ludowej czyli spotkanie online… MBP Tczew

Podziel się:

Oceń:

W piątek, 16 października o godz.18:00 Miejska Biblioteka Publiczna im. Aleksandra Skulteta w Tczewie oraz Towarzystwo Miłośników Ziemi Tczewskiej serdecznie zapraszają wszystkich pasjonatów demonologii kociewskiej i nie tylko na spotkanie z etnologiem - Natalią Zacharek.

Natalia Zacharek jest prezesem Stowarzyszenia Inicjatyw Twórczych Manowce, doktorantką Wydziału Etnologii Uniwersytetu Wrocławskiego, koordynatorką projektów kulturowych łączących w sobie elementy obrzędowości ludowej z szeroko rozumianymi motywami współczesnymi.

Ziemia pomorska pełna jest istot o tajemniczym charakterze. Borowa ciotka, Dedko, Jarzona baba, morska panna, Smantek, Farmazon – to tylko nieliczne spośród lokalnych postaci demonicznych, które przetrwały w świadomości kolejnych pokoleń za sprawą ustnych bądź pisemnych przekazów.

Jeżeli bliskie są Ci spotkania z tym co nadprzyrodzone, niezwykłe, a nierzadko przyprawiające o gęsią skórkę serdecznie zapraszamy do obejrzenia transmisji na stronie biblioteki facebook.com/mbptczew oraz youtube.

Wydarzenie zorganizowane zostanie w ramach „Czytelniczego Rejsu”, projektu finansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

 

Opr. (tomm)/MBP Tczew

_redakcja

Zdjęcia (1)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe