Złota Kampania ze srebrną nagrodą w Turcji

  • 16.10.2020, 13:00
  • Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego
Złota Kampania ze srebrną nagrodą w Turcji

Podziel się:

Oceń:

Choć od premiery spotu Złotej Kampanii minęły już prawie 3 lata, spot promujący Sąd Ostateczny Hansa Memlinga, jest nadal nagradzany na międzynarodowych festiwalach. Kolejna nagroda została przyznana w Turcji.

Łącznie działania wchodzące w skład tzw. Złotej Kampanii od 2017 r. otrzymały już ponad 40 nagród w kraju i za granicą.

 

Srebrna nagroda

Kolejną nagrodą, jaką otrzymał spot ze Złotej Kampanii jest srebrne wyróżnienie przyznane na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Turystycznych (Uluslararasi Turizm Filmleri Festivali), który został zorganizowany w tureckiej Kapadocji. – Bardzo cieszymy się z tej nagrody. Kolejne wyróżnienie tylko potwierdza nasze założenie, że komunikacja poświęcona Sądowi Ostatecznemu Hansa Memlinga służy promocji nie tylko naszego muzeum, ale także miasta i całego regionu – mówi Daniel Naborowski, współwłaściciel studia TOFU, które przygotowało kampanię. W konkursie zgłoszonych było 350 prac z całego świata.

 

Mamy światu co pokazać

Namalowany przez Hansa Memlinga tryptyk „Sąd Ostateczny” znajduje się w zbiorach Muzeum Narodowego w Gdańsku. Obraz jest uważany za jedno z dwóch najcenniejszych dzieł sztuki w Polsce, obok „Damy z gronostajem” Leonarda da Vinci z Muzeum Narodowego w Krakowie. – Skoro w krajach Europy Zachodniej jest bardzo popularna tzw. turystyka kultury wysokiej, to, dlaczego z tego nie skorzystać? – dodaje Naborowski. Twórcy kampanii do budowy wizualnego przekazu wykorzystali usytuowaną w centralnej części obrazu złotą kulę, na której spoczywają stopy Jezusa Chrystusa. Na tym elemencie ikonograficznym, który symbolizuje doskonałość i nieskończoność, został oparty wielowymiarowy przekaz kampanii.

 

Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe