Oświadczenie NSZZ „Solidarność” DOVISTA po naszej publikacji na tczewska.pl

  • 16.10.2020, 17:00 (aktualizacja 16.10.2020, 17:04)
  • redakcja
Oświadczenie NSZZ „Solidarność” DOVISTA po naszej publikacji na tczewska.pl Nadesłane do redakcji

Podziel się:

Oceń:

POW. TCZEWSKI. Z naszą redakcją skontaktował się Tomasz Muszyński z NSZZ „Solidarność” pracowników DOVISTA w Wędkowach, który wydał oświadczenie w sprawie trwającego od dłuższego czasu protestu. Wcześniej mimo prób nie udało nam się uzyskać stanowiska związku.

Nie otrzymaliśmy natomiast odpowiedzi na nasze pytania skierowane do zarządu firmy, w których zapytaliśmy m.in. O podpisane porozumienie z protestującymi pracownikami.

 

OŚWIADCZENIE (przekazane 16.10.2020)

Oświadczam, że informacje zamieszczone na portalu tczewska.pl nie są do końca prawdziwe. Protest trwał od dłuższego czasu, ale pozostałe informacje nie znajdują potwierdzenia, takie jak dane dotyczące liczby osób (400 osób i brakujących 9 podpisów), uczestniczących w referendum strajkowym.

Szczegóły dotyczące ostatnich działań pracowniczych w firmie DOVISTA posiada tylko organizacja związkowa. Żaden z pracowników nie dysponuje takimi informacjami, jak również nie były one przekazywane Zarządowi firmy, jeżeli chodzi o referendum strajkowe, jego przebieg czy sam protest. Takich szczegółowych danych nie będziemy przekazywać. Obecnie mamy podpisane 9 października br. porozumienie/kompromis i to jest dla nas priorytetem.

Uważam, że dziennikarze, którzy chcą uzyskać informacje albo ich potwierdzenie, powinni skutecznie skontaktować się ze związkiem zawodowym lub zarządem firmy, aby zweryfikować swoje źródło informacji.

 

Tomasz Muszyński,

przew. Organizacji Zakładowej NSZZ „Solidarność”

DOVISTA Polska w Wędkowach

_redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe