WUP w Gdańsku zachęca młodych do rozwoju i przedsiębiorczości. Dostał za to nagrodę

  • 19.10.2020, 13:00
  • Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego
WUP w Gdańsku zachęca młodych do rozwoju i przedsiębiorczości. Dostał…

Podziel się:

Oceń:

Wojewódzki Urząd Pracy w Gdańsku otrzymał ogólnopolski tytuł Lidera Aktywizacji Osób Młodych 2020 za ubiegłoroczną edycję Pomorskiego Dnia Przedsiębiorczości. Jury konkursu doceniło WUP za oryginalność inicjatywy, która zachęca młodzież do działania i zwiększa ich aktywność na rynku pracy.

Konkurs organizuje Fundacja Promocji Inicjatyw Społecznych POLPROM. W tegorocznej edycji konkursu Lidera Aktywizacji Osób Młodych aż 7 laureatów (na 26) pochodzi z województwa pomorskiego. Nagrodę otrzymały również powiatowe urzędy pracy z Gdyni, Malborka, Tczewa, Chojnic, Wejherowa oraz Sztumu.

 

Nie pierwsze takie wyróżnienie

Pomorski Dzień Przedsiębiorczości pokazuje młodym ludziom, że przedsiębiorczość to nie tylko biznes, ale i aktywność. To dbanie o rozwój, który sprawia, że młody człowiek interesuje się otaczającym światem i chce go odkrywać. Wyróżnione wydarzenie miało charakter regionalny, odbyło się 20 listopada 2019 jednocześnie we wszystkich powiatach województwa pomorskiego. W Pomorskim Dniu Przedsiębiorczości wzięło udział prawie 3 tys. osób i ponad 130 podmiotów oraz instytucji. Nie po raz pierwszy.

– Bardzo cieszy nas to wyróżnienie, ponieważ od lat staramy się wspierać osoby młode na rynku pracy, które świadomie podchodzą do budowania własnej kariery i rozwoju – mówi Katarzyna Żmudzińska, wicedyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Gdańsku. – Kluczem do powodzenia naszego projektu jest partnerstwo, jakie stworzyliśmy z urzędami pracy, lokalnymi pracodawcami, przedsiębiorcami prowadzącymi własną działalność. Do współpracy zaprosiliśmy także pomorskie szkoły i uczelnie, których uczniowie i studenci licznie opowiedzieli na nasze zaproszenie. Dzięki tym wszystkim osobom i instytucjom nasza inicjatywa odnosi duży sukces każdego roku – podkreśla Żmudzińska.

W ubiegłym roku WUP w Gdańsku został wyróżniony za projekt „Wybieraj, Wspieraj i Doradź Mądrze”. Był to cykl spotkań doradców zawodowych z urzędów pracy oraz konsultantów powiatowych ds. poradnictwa edukacyjno-zawodowego z uczniami, ich rodzicami i nauczycielami, którzy prowadzą zajęcia w zakresie doradztwa zawodowego w szkołach.

 

Młodzi cenią samodzielność

W każdym pomorskim powiecie odbyły się specjalne spotkania z interesującymi dla młodych specjalistami. Były warsztaty z przedsiębiorczości i kreatywności, panele dyskusyjne z przedsiębiorcami i przedstawicielami instytucji rynku pracy, a także gry i konkursy. W Gdańsku formuła Pomorskiego Dnia Przedsiębiorczości łączyła interaktywną, autorską grę miejską w siedzibach trójmiejskich firm, z panelem inspirująco-motywującym, na którym osiągnięcia prezentowali młodzi przedsiębiorcy i youtuberzy. Autentyczność prelegentów, ich pasja, zaangażowanie i wiedza sprawiły, że uczestnicy aktywnie brali udział w spotkaniu, zadając pytania i dzieląc się swoim doświadczeniem.

– Dla nas udział młodzieży był szczególnie cenny, bo chcieliśmy dowiedzieć się, jak młodzi rozumieją przedsiębiorczość – mówi Katarzyna Żmudzińska. – Szczególnie w czasach, gdy rynek pracy nieustannie się zmienia, pojawiają się nowe zawody i potrzeby pracodawców. Rozmowy z nimi były bardzo pouczające i inspirujące również dla pracowników urzędów pracy czy instytucji rynku pracy. Dowiedzieliśmy się m.in. że młodzi cenią samodzielność w podejmowaniu decyzji, współpracę, a kreatywność i inicjatywę uważają za cechy najbardziej potrzebne do rozwijania postawy przedsiębiorczej – dodaje Żmudzińska.

Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe