Ukradł rower w recydywie. Rower zwrócono...

  • 20.10.2020, 08:00
  • redakcja
Ukradł rower w recydywie. Rower zwrócono...

Podziel się:

Oceń:

TCZEW. Kryminalni zatrzymali 34-letniego mężczyznę, którego podejrzewali o przestępstwo kradzieży roweru. Zatrzymany mężczyzna został doprowadzony do miejscowej komendy. Skradziony przedmiot został odnaleziony i powrócił do właścicielki.

Tczewscy kryminalni, zajmując się sprawą kradzieży roweru, do której doszło w nocy z 11 na 12 października br. z terenu jednej z klatek schodowych, ustalili i zatrzymali mężczyznę, którego podejrzewali o to przestępstwo. Według policyjnych ustaleń sprawca po wejściu na klatkę schodową jednego z bloków ukradł pozostawiony tam rower warty ok. 1,5 tys. zł. Funkcjonariusze doprowadzili zatrzymanego 34-latka do miejscowej komendy. Właścicielka dzień po zgłoszeniu przestępstwa w pobliżu swojego bloku mieszkalnego zauważyła kradzież i powiadomiła o tym stróżów prawa, którzy po potwierdzeniu tej sytuacji zwrócili rower właścicielce.

 

Śledczy przedstawili zatrzymanemu 34-letniemu mężczyźnie zarzut dotyczący kradzieży. Dodatkowo stróże prawa ustalili, że mężczyzna bez stałego miejsca zamieszkania popełnił ten czyn w warunkach recydywy, gdyż był już wcześniej karany za podobne przestępstwa. Teraz jego losem zajmie się sąd. Za to przestępstwo w warunkach recydywy grozi kara do 7,5 roku pozbawienia wolności.

 

Policjanci przypominają wszystkim właścicielom i użytkownikom rowerów, aby zadbali o bezpieczeństwo swoich jednośladów. Zachęcamy do stosowania blokad posiadających certyfikaty, które dają większą gwarancję uniknięcia kradzieży. Zanotujmy numery fabryczne swojego roweru oraz sfotografujmy go. W przypadku utraty jednośladu mundurowi zarejestrują go w ogólnopolskiej policyjnej bazie danych. Wówczas łatwiej będzie można go odnaleźć, a w przypadku odnalezienia szybko zwrócić właścicielowi.

 

Opr. (tomm)/KPP Tczew

_redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe