Policjanci zapobiegli „ustawce” pseudokibiców

  • 20.10.2020, 16:43
  • Źródło: KWP Gdańsk
Policjanci zapobiegli „ustawce” pseudokibiców

Podziel się:

Oceń:

Policjanci zabezpieczali w ubiegłą sobotę mecz piłkarski. Mundurowi ustalili, że do Lęborka wybierają się pseudokibice i może dojść do siłowej konfrontacji pomiędzy nimi. Właściwe rozpoznanie i szybka reakcja mundurowych zapobiegły planowanej „ustawce”.

W minioną sobotę blisko 130 funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Lęborku oraz Oddziału Prewencji Policji w Gdańsku i Wydziału ds Zwalcznia Przestępczości Pseudokibiców Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku zabezpieczało mecz piłkarski lęborskiego i słupskiego klubu. Mundurowi zabezpieczali teren wokół stadionu oraz kontrolowali trasę przemieszczania się kibiców Pogoni Lębork, Gryfa Słupsk oraz sympatyzujących z nimi kibiców Chojniczanki Chojnice. Zarówno wcześniejsze ustalenia policjantów jak i bieżące rozpoznanie sytuacji wskazywały na to, że poruszający się prywatnymi samochodami pseudokibice będą dążyli do tzw. „ustawki” w kompleksie leśnym na terenie powiatu lęborskiego. Wyznaczeni przez dowódcę akcji funkcjonariusze kontrolowali trasę przemieszczania się blisko 20 pojazdów z pseudokibicami oraz miejsce, w którym ujawnili grupę około 50 pseudokibiców lęborskiej drużyny. Pozostali funkcjonariusze zabezpieczali teren stadionu, gdzie zgromadziło się kilkudziesięciu kibiców, skutecznie izolując ich od siebie. Mimo, że sposób przemieszczania się kibiców i ich zachowanie polegające m.in. na fałszywym zawiadomieniu o „ustawce” w rejonie Cewic, jednoznacznie wskazywało na to, że dążą do konfrontacji, próbując przy tym rozdzielić siły policyjne, szybka reakcja i sprawne działanie pomorskich policjantów nie dopuściły do spotkania i eskalacji agresywnych zachowań.

W trakcie prowadzonych działań mundurowi wylegitymowali 125 osób, a na jedną z nich nałożyli mandat karny w wysokości 500 zł za zakłócanie porządku publicznego. W związku z fałszywym zgłoszeniem o „ustawce” lęborscy policjanci prowadzą czynności o wykroczenie z art. 66 kw.

Dzięki zaangażowaniu i skutecznej pracy policjantów z Lęborka oraz Oddziałów Prewencji Policji i Wydziału ds Zwalcznia Przestępczości Pseudokibiców Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku, mecz przebiegł bez zakłóceń i nie doszło do żadnych poważnych incydentów zarówno w obrębie stadionu, jak i na trasie przemieszczania się kibiców.

 

Źródło: KWP Gdańsk

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe