Areszt dla 31-letniego recydywisty za rozbój i kradzież zuchwałą

  • 21.10.2020, 16:00
  • Źródło: KWP Gdańsk
Areszt dla 31-letniego recydywisty za rozbój i kradzież zuchwałą

Podziel się:

Oceń:

Policjanci zatrzymali mężczyznę, który jest podejrzany o przestępstwo rozboju i kradzież zuchwałą. 31-latek dopuścił się tych przestępstw wobec dwóch mieszkańców gminy Czersk. Jak ustalili śledczy, sprawca podczas wspólnego spotkania jednego z pokrzywdzonych pobił , a drugiego uderzył ręka w twarz po czym ukradł im pieniądze. Zatrzymany 31-latek został doprowadzony przez mundurowych do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty. Okazało się, że mężczyzna był już karany za podobne przestępstwa.

17 października br policjanci z Komisariatu Policji w Czersku otrzymali zgłoszenie o rozboju, do którego miło dojść w obrębie jednego ze sklepów na terenie gminy Czersk. Zajmujący się sprawą funkcjonariusze ustalili, że sprawca podczas wspólnego spożywania alkoholu najpierw pobił i pokopał 38-latka po czym ukradł mu z kieszeni spodni kilkaset złotych, a następnie uderzył jego 60-letniego krewnego w twarz i zabrał mu około 200 złotych. 38-latek w wyniku poniesionych obrażeń został przewieziony do szpitala.

Czerscy policjanci zajmujący się tą sprawą ustalili, że związek z tym przestępstwem ma 31-letni mieszkaniec gminy Czersk. Stróże prawa zatrzymali podejrzewanego mężczyznę, którego doprowadzili do jednostki policji, gdzie został osadzony w policyjnym areszcie. Następnego dnia policjanci doprowadzili zatrzymanego do prokuratury, gdzie usłyszał zarzut dotyczący rozboju i kradzieży zuchwałej.  Dodatkowo mundurowi ustalili, że 31-latek popełnił te czyny w warunkach recydywy, gdyż był już wcześniej karany za podobne przestępstwa. Decyzją sądu zatrzymany mężczyzna najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

Za przestępstwo rozboju grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności, a za kradzież zuchwałą do 8 lat więzienia. W przypadku popełnienia przestępstwa w tzw „recydywie”, kara ta zostaje zwiększona o połowę.

Źródło: KWP Gdańsk

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe