Policjanci drogówki zatrzymali poszukiwanego, który miał sądowy zakaz kierowania i posiadał amfetaminę

  • 29.10.2020, 10:15
  • Źródło: KWP Gdańsk
Policjanci drogówki zatrzymali poszukiwanego, który miał sądowy zakaz…

Podziel się:

Oceń:

We wtorek policjanci zatrzymali 34-letniego mieszkańca powiatu kartuskiego, który był poszukiwany. W trakcie interwencji okazało się, że mężczyzna posiada narkotyki. W związku z tym dodatkowo usłyszy zarzuty za posiadanie narkotyków. Grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

27 października w jednej z miejscowości gminy Szemud policjanci wejherowskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę samochodu peugeot. W trakcie kontroli wylegitymowali 34-letniego mieszkańca powiatu kartuskiego. Po weryfikacji w policyjnych systemach okazało się, że mężczyzna ma do odbycia karę 8 miesięcy pozbawienia wolności ponieważ jest poszukiwany oraz jak się okazało posiada aktualny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

W trakcie kontroli mężczyzny policjanci ujawnili przy nim amfetaminę w ilości ponad 20 gramów.

Niebawem zostanie przesłuchany i usłyszy zarzut dotyczący posiadania narkotyków oraz naruszenia sądowego zakazu.

34-latek został przewieziony do wejherowskiej komendy, i tam trafił do policyjnej celi. Teraz najbliższe 8 miesięcy spędzi w więzieniu.

Posiadanie narkotyków jest zagrożone karą pozbawienia wolności do lat 3, natomiast naruszenie sądowego zakazu jest zagrożone karą pozbawienia wolności do 5 lat.

Źródło: KWP Gdańsk

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe