Pomorskie Wieści Rolnicze nagrodzone w konkursie krajowym

  • 10.11.2020, 17:53
  • Janusz Rokiciński
Pomorskie Wieści Rolnicze nagrodzone w konkursie krajowym PODR Agnieszka Jereczek (w środku).

Podziel się:

Oceń:

Targi BIOEXPO w Nadarzynie, sukces wydawnictwa PODR i nagroda dla Agnieszka Jereczek

W XXVIII edycji konkursu na „Najlepsze wydawnictwo wojewódzkich ośrodków doradztwa rolniczego” czasopismo „Pomorskie Wieści Rolnicze” wydawane przez Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Lubaniu zajęło II miejsce w kategorii „Najlepsze czasopismo periodyczne”. "Rolnik Pomorski" ściśle współpracuje w redakcją Wieści Rolniczych, dlatego ten sukces bardzo nas ucieszył.  

BIOEXPO 
Podczas Międzynarodowych Targów Żywności i Produktów Ekologicznych BIOEXPO Warsaw w Nadarzynie (PTAK WARSAW EXPO) zaprezentowano szeroką ofertę produktów (BIO, EKO, ORGANIC i naturalnej, FAIRTRADE, DEMETER) wytwarzanych przez polskich i zagranicznych producentów, i przetwórców. Targom towarzyszył Kongres  poświęcony głównie tematyce rolnictwa ekologicznego, wyzwaniom czekającym produkcję rolną i zmianom w prawodawstwie dotyczącym ekorolnictwa. 

Rolnictwo ekologiczne
Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie o.Radom, w ramach działań Sieci na Rzecz Innowacji w Rolnictwie i na Obszarach Wiejskich, zorganizowało webinarium „Rolnictwo ekologiczne – szansa dla rolników i konsumentów”. Podczas konferencji przedstawiono założenia przyszłej Wspólnej Polityki Rolnej, zmiany w prawodawstwie dotyczącym rolnictwa ekologicznego, wyjaśniono cele Zielonego Ładu, omówiono funkcjonowanie doświadczalnictwa odmianowego dla systemu ekologicznego i znaczenie pszczelnictwa i zapylaczy dla rozwoju rolnictwa. 

Nagroda dla Agnieszki Jereczek
Podczas BIOEXPO w Nadarzynie nagrodzono (dyplomami i pucharami Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi) zwycięzców konkursów: „Najlepsze gospodarstwo ekologiczne” i „Najlepszy doradca ekologiczny” (po raz pierwszy). W tym drugim konkursie drugie miejsce zajęła Agnieszka Jereczek (PODR w Lubaniu), której serdecznie gratulujemy. Cieszymy się, że jej zaangażowanie w propagowanie idei ekorolnictwa zostało docenione przez jury konkursu. 

Kontakt z PODR
Ze względu na wzrost zagrożenia, spowodowanego rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2, pracownicy Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego wykonują swoje zadania w sposób wyłączający bezpośredni kontakt z interesantami. Doradcy i specjaliści są do dyspozycji telefonicznie i mailowo (www.podr.pl, zakładka „kontakty”).
Odwołane zostały wszystkie spotkania stacjonarne.
- Zapraszam do udziału w szkoleniach i konferencjach on-line, o których informują pracownicy PODR oraz komunikaty na naszej stronie internetowej – powiedział nam dyr. PODR Andrzej Dolny. - Przepraszamy za utrudnienia, ale w tej trudnej sytuacji, dla nas wszystkich, liczymy na Państwa zrozumienie.. Nasze działania spowodowane są wyłącznie troską o bezpieczeństwo naszych pracowników i klientów. 
Janusz Rokiciński (Rolnik Pomorski) więcej na PODR.pl

Janusz Rokiciński

Zdjęcia (3)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe