Czterem kierowcom policjanci zatrzymali prawa jazdy za znaczne przekroczenie prędkości na terenie zabudowanym

  • 16.11.2020, 10:02
  • Źródło: KWP Gdańsk
Czterem kierowcom policjanci zatrzymali prawa jazdy za znaczne przekroczenie…

Podziel się:

Oceń:

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego w czwartek na terenie powiatu prowadzili kontrole prędkości. W trakcie służby policjanci zatrzymali 4 prawa jazdy z uwagi na przekroczenie dozwolonej prędkości na terenie zabudowanym o ponad 50 km/h.

12 listopada policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie na ul. I Brygady Pancernej Wojska Polskiego prowadzili kontrole prędkości. Podczas służby mundurowi w godzinach popołudniowych zatrzymali dwie osoby, które znacznie przekroczyły dozwoloną prędkość. Pierwszy został zatrzymana 23-latka kierująca audi, która jechała z prędkością ponad 100 km/h. Następnie o godzinie 18:00 policjanci zatrzymali 28-latkę kierującą również samochodem audi, która także przekroczyła dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h. Po kolejnych 30 minutach funkcjonariusze zatrzymali 35-latka  kierującego audi. Kierowca przekroczył prędkość o 75 km/h na pięćdziesiątce. W tym samym czasie w miejscowości Wyszecino policjanci zatrzymali 21-letniego kierowcę seata, który przekroczył prędkość o 70 km/h na ograniczeniu do 50 km/h.

W każdym z przypadków policjanci zatrzymali kierowcom prawa jazdy na 3 miesiące, ukarali sprawców wykroczeń drogowych mandatem karnym oraz 10 punktami karnymi.

Jednocześnie przypominamy, że nie tylko za znaczne przekroczenie prędkości można utracić prawo jazdy, innym przypadkiem, jest np. spowodowanie kolizji czy wypadku drogowego, także z udziałem niechronionego uczestnika ruchu drogowego, gdzie doszło do sytuacji zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Źródło: KWP Gdańsk

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe