20-latek jechał 130 na 50-tece – stracił prawo jazdy na 3 miesiące

  • 18.11.2020, 15:00
  • Źródło: KWP Gdańsk
20-latek jechał 130 na 50-tece – stracił prawo jazdy na 3 miesiące

Podziel się:

Oceń:

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego wczoraj w Rumi prowadzili kontrole prędkości. W trakcie służby policjanci zatrzymali prawo jazdy kierowcy seata, z uwagi na przekroczenie dozwolonej prędkości na terenie zabudowanym o 80 km/h.

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Rumi na ul. Grunwaldzkiej prowadzili kontrole prędkości. Podczas służby mundurowi przed godziną 21:00 zatrzymali 20-latka z powiatu puckiego kierującego seatem, który znacznie przekroczył dozwoloną prędkość. Kierowca jechał z prędkością 130 km/h na obowiązującej pięćdziesiątce. W trakcie kontroli drogowej sprawdzony został także jego stan trzeźwości, był trzeźwy.

Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy na 3 miesiące, ukarali mandatem za przekroczenie dozwolonej prędkości oraz 10 punktami karnymi.

Pamiętajmy, że zatrzymanie prawa jazdy może nastąpić nie tylko wtedy, kiedy kierowca znacznie przekroczy prędkość, może je także stracić za spowodowanie kolizji czy wypadku drogowego, gdzie doszło do sytuacji zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Źródło: KWP Gdańsk

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe