Kryminalni zatrzymali poszukiwanego 27-latka, który posiadał narkotyki, kierował pod ich wpływem, nie miał uprawnień do kierowania, a samochód był bez OC i badań technicznych

  • 19.11.2020, 16:00
  • Źródło: KWP Gdańsk
Kryminalni zatrzymali poszukiwanego 27-latka, który posiadał narkotyki,…

Podziel się:

Oceń:

Poszukiwany został zatrzymany przez kryminalnych na przysklepowym parkingu. Jak się okazało prowadził samochód pod wpływem narkotyków, posiadał je także przy sobie, nie miał prawa jazdy, samochód nie był ubezpieczony i nie posiadał ważnych badań technicznych. 27-latek najbliższe 9 miesięcy spędzi w areszcie. Ponadto niewykluczone, że już niebawem usłyszy zarzuty

17 listopada rano kryminalni z wejherowskiej komendy jadąc drogą k6 w Wejherowie zauważyli jadącego samochodem poszukiwanego przez nich mężczyznę. Gdy ten podjechał pod sklep, został przez policjantów zatrzymany na parkingu. 27-latek był zdenerwowany. Okazało się, że miał tego także inne powody, ponieważ posiadał przy sobie narkotyki oraz był pod ich wpływem. Ponadto samochód, którym jechał był pożyczony, nie posiadał ważnych badań technicznych ani obowiązkowego ubezpieczenia OC.

Mężczyzna został zatrzymany, pobrano od niego krew do badań na obecność narkotyków. W zależności od ich wyników, oprócz odpowiedzialności za posiadanie narkotyków, mężczyzna może usłyszeć również zarzut kierowania pojazdem pod wpływem narkotyków. Również niewykluczone, że poniesie odpowiedzialność także za prowadzenie samochodu bez uprawnień, bez ważnych badań technicznych oraz obowiązkowego ubezpieczenia OC.

Za posiadanie narkotyków grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, za kierowanie pod ich wpływem grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna jeszcze dziś zostanie przetransportowany do aresztu śledczego, w którym spędzi najbliższe 9 miesięcy za wcześniej popełnione przestępstwa.

Źródło: KWP Gdańsk

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe