Muzyczna opowieść z lokalnymi bohaterami. Trzy premiery spektaklu „Nasza bajka”

  • 20.11.2020, 15:00
  • Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego
Muzyczna opowieść z lokalnymi bohaterami. Trzy premiery spektaklu „Nasza bajka”

Podziel się:

Oceń:

Fundacja Pomysłodalnia zaprasza do obejrzenia trzech wersji wyjątkowego przedstawienia „Nasz bajka”. W każdej z nich będzie występował inny, lokalny bohater. Premiery wersji dla Gdańska, Sopotu i Rumi odbędę się online kolejno 20, 21 i 22 listopada 2020 r.

„Nasza bajka” to współczesna opowieść, która oprócz atrakcyjnej formy, obejmującej muzykę, piosenki czy barwne kostiumy, niesie ze sobą ważne przesłanie związane z międzypokoleniowym porozumieniem. Poprzez świat bajek dziadków i rodziców autorzy chcą dotrzeć do najmłodszych odbiorców, w całą akcję wplatając lokalnego bohatera.

Z przymrużeniem oka

W przedstawieniu ukazane zostaną polskie bajki z przeszłości, które przegrały z komiksami i kreskówkami, najczęściej amerykańskimi. Spotkają się tam też różne światy: ten, w którym nie było internetu i telefonów komórkowych, z dzisiejszym, opartym na technologiach i sprowadzającym komunikację do skrótów lub obrazków.

– Nasz spektakl to zbiór pomysłów na budowanie relacji międzypokoleniowej. To okazja do spojrzenia z przymrużeniem oka na kultowe postaci z dzieciństwa, które w niebanalny sposób tłumaczą świat i swoją w nim rolę. Bohaterowie nie owijają w bawełnę i nie szukają łatwych przygód. Wszyscy mają do spełnienia niezwykle ważną i precyzyjnie zaplanowaną misję – informuje Magdalena Olszewska, prezes fundacji Pomysłodalnia.

Spektakl został nagrany w Oliwskim Ratuszu Kultury. Produkcję dofinansowano ze środków samorządów trzech miast: Gdańska, Sopotu oraz Rumi.

„Nasza bajka”

Reżyseria: Magdalena Olszewska
Scenariusz: Piotr Wyszomirski
Muzyka: Krzysztof Wojciechowski
Lalki: Marzena Spodobalska
Kostiumy: Bogumiła Makowska
Koncepcja scenograficzna: Magdalena Olszewska
Nagranie i montaż: Piotr Wyszomirski
Obsada: Martyna Gogołkiewicz, Hanna Łubieńska

Premiery online:

Wersja dla Gdańska
20 listopada 2020 r., piątek, godz. 19.00

Wersja dla Sopotu
21 listopada 2020 r., sobota, godz. 19.00

Wersja dla Rumi
22 listopada 2020 r., niedziela, godz. 19.00

Spektakle będzie można zobaczyć online w mediach społecznościowych, m.in. na facebookowym profilu fundacji Pomysłodalnia.

Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe