WYPADEK W NOWYM DWORZE

  • 23.11.2020, 12:20 (aktualizacja 23.11.2020, 12:22)
  • Tomasz Dominowski
WYPADEK W NOWYM DWORZE

Podziel się:

Oceń:

Kwidzyńscy policjanci apelują do wszystkich kierowców o rozwagę na drodze i jazdę zgodną z przepisami. Szczególnie, teraz kiedy dni stają się coraz krótsze i szybko zapada zmrok. Pamiętajmy o tym, że na drodze nie jesteśmy sami. Bądźmy odpowiedzialni i nie ryzykujmy swoim życiem oraz innych. Nasze błędy i zaniechania mogą niestety mieć poważne a niekiedy tragiczne w skutkach konsekwencje.

Niestety nieprzestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa na drodze może doprowadzić do niebezpiecznych sytuacji. Wczoraj na drodze nr 528 w Nowym Dworze, gm. Kwidzyn, doszło do wypadku drogowego, w którym poważne obrażenia ciała odniósł kierowca Audi.

Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Kwidzynie został o tym powiadomiony kilka minut po godzinie 20.00. Policjanci pracujący na miejscu zdarzenia ustalili, że audi podróżowało dwóch mężczyzn w wieku 30 i 15 lat, natomiast VW Polo jechała 20-letnia kobieta.

Funkcjonariusze, którzy przyjechali na miejsce wypadku, wstępnie ustalili, że 30-letni mężczyzna kierujący samochodem Audi, prawdopodobnie jadąc z nadmierną prędkością, stracił panowanie na łuku drogi i uderzył w bok jadącego z przeciwnego kierunku VW Polo, za którego kierownicą siedziała 20-latka.

W wyniku wypadku kierujący audi został przetransportowany śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala w Gdańsku. Kierująca VW Polo i pasażer Audi szczęśliwie wyszli ze zdarzenia bez szwanku. Przyczyny i przebieg wypadku są ustalane przez policjantów.

Niestety w dalszym ciągu główną przyczyną wypadków drogowych jest niedostosowanie prędkości do warunków ruchu. Niezgodne z prawem zachowania zagrażają nie tylko kierującym i ich pasażerom, ale również pozostałym uczestnikom ruchu drogowego, szczególnie tym niechronionym. W przypadku potrącenia pieszego nawet nieznaczne przekroczenie dopuszczalnej prędkości zmniejsza szanse jego przeżycia. Pamiętajmy, że za każdym wypadkiem, zwłaszcza tym, gdzie ginie człowiek, kryje się niewyobrażalna tragedia ludzka, która dotyka zarówno bliskich zmarłego, jak i sprawcy.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami kierujący pojazdem jest obowiązany jechać z prędkością zapewniającą panowanie nad pojazdem, z uwzględnieniem warunków, w jakich ruch się odbywa, a w szczególności: ukształtowania terenu, stanu i widoczności drogi, stanu i ładunku pojazdu, warunków atmosferycznych i natężenia ruchu. Ponadto powinien wziąć pod uwagę również inne czynniki m.in.: umiejętności i doświadczenie w kierowaniu pojazdami, stres, zmęczenie, zażywane leki.
Należy również pamiętać, że wraz ze wzrostem prędkości, w sytuacji nagłego zagrożenia, panowanie nad pojazdem staje się coraz trudniejsze.

Policjanci apelują o zdrowy rozsądek, rozwagę i ostrożność podczas prowadzenia wszelkich pojazdów. Nawet chwila nieuwagi może doprowadzić do tragedii.

Tomasz Dominowski

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe