Zatrzymany za włamania do piwnic

  • 25.11.2020, 15:00
  • Źródło: KWP Gdańsk
Zatrzymany za włamania do piwnic

Podziel się:

Oceń:

Policjanci zatrzymali 37-latka, który włamał się i okradł piwnice na jednym z osiedli mieszkaniowych w Gdańsku. Sprawca uciekł i próbował się ukryć przed policyjnym patrolem. Został zatrzymany i usłyszał już zarzuty, odzyskane mienie trafiło do właścicieli. Mężczyźnie grozi teraz 10 lat więzienia.

W minioną sobotę policjanci z komisariatu na Oruni odebrali zgłoszenie,  że na jednym z osiedli mieszkaniowych w dzielnicy Chełm mężczyzna włamuje się do piwnicy. Oficer dyżurny natychmiast wysłał w to miejsce najbliższy policyjny patrol. Funkcjonariusze podczas rozmowy ze zgłaszającymi ustalili rysopis sprawcy oraz w jakim kierunku uciekł. Policjanci sprawdzili, że mężczyzna okradł także inną piwnicę na tym samym osiedlu.

Policjanci ruszyli pieszo w kierunku ucieczki sprawcy i zaczęli sprawdzać miejsce, w których mógł się ukryć. Gdy mężczyzna zauważył funkcjonariuszy z odległości kilkudziesięciu metrów, ponownie zaczął uciekać. Mundurowi  wiedzieli, że mężczyzna nie jest w stanie się przed nimi ukryć i gdy na drodze jego ucieczki pojawił się radiowóz, desperacko próbował jeszcze ukryć się między ogrodzeniem budynku. Funkcjonariusze ruszyli za nim i szybko go zatrzymali.

37-letni mieszkaniec Gdańska trafił do policyjnego aresztu. Usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem. Odzyskane elektronarzędzia oraz inne ukradzione przedmioty trafiły do właścicieli.

Za kradzież z włamaniem grozi kara 10 lat więzienia.

Źródło: KWP Gdańsk

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe