Szpital tymczasowy w Sopocie. Zbiornik z tlenem już na miejscu

  • 30.11.2020, 13:00
  • Źródło: PUW Gdańsk
Szpital tymczasowy w Sopocie. Zbiornik z tlenem już na miejscu

Podziel się:

Oceń:

Zakończyła się instalacja zbiornika z tlenem w tworzonym szpitalu tymczasowym w Sopocie. Przeprowadzono również ćwiczenia strażackie.

Dwudziestotonowy zbiornik, kupiony przez Agencję Rezerw Materiałowych, a zainstalowany przez firmę Eurogaz- Bombi, w pełni zapewni dostęp do tlenoterapii dla pacjentów zakażonych koronawirusem, w tym wymagających leczenia respiratorowego.

W budynku sanatorium MSWiA przy ul. Bitwy pod Płowcami trwają prace adaptacyjno-budowlane. Strażacy z Komendy Miejskiej Straży Pożarnej w Sopocie i Gdańsku sprawdzali dziś (np. w razie konieczności przeprowadzenia akcji ratunkowej) nową infrastrukturą zewnętrzną budynku – drogi dojazdowe, wyjścia ewakuacyjne itp.

Szpital będzie gotowy na przyjęcie pierwszych pacjentów z Covid-19 w połowie grudnia br.

Modernizacja obiektu podniesie standard sanatorium. W przyszłości budynek może być zapleczem lokalowym na wypadek remontów oddziałów w innych szpitalach i miejscem, gdzie będzie prowadzona rehabilitacja osób po przebyciu Covid-19.

W przygotowaniu szpitala tymczasowego zaangażowanych jest codziennie 200 osób. To pracownicy branżowi, robotnicy budowlani, a także w razie potrzeby - żołnierze 7 Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej, Marynarki Wojennej oraz strażacy.

Źródło: PUW Gdańsk

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe