Jarmark Bożonarodzeniowy przeniósł się do sieci. Zobacz, jak wyglądają wirtualne stoiska

  • 30.11.2020, 16:00
  • Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego
Jarmark Bożonarodzeniowy przeniósł się do sieci. Zobacz, jak wyglądają wirtualne stoiska

Podziel się:

Oceń:

Ze względu na pandemię został odwołany tradycyjny świąteczny kiermasz na Targu Węglowym w Gdańsku. Za to powstała specjalna strona, na której można poczuć klimat jarmarku i wesprzeć małych przedsiębiorców, robiąc przedświąteczne zakupy online. Na Wirtualnym Jarmarku Bożonarodzeniowym można kupić świąteczne smakołyki, prezenty, dekoracje i rękodzieło.

Część dochodu ze sprzedaży na stronie www.bozonarodzeniowy.pl będzie przekazana na wsparcie Hospicjum im. ks. E. Dutkiewicza w Gdańsku. Strona jarmarku działa do 31 grudnia 2020 roku.

 

Wirtualne uliczki i domki. Co można kupić?

Strona odzwierciedla tradycyjny Jarmark Bożonarodzeniowy, jaki znamy z Targu Węglowego w Gdańsku. W tym wirtualnym, zimowym miasteczku powstały uliczki oraz sklepki. Gra też świąteczna muzyka. Wzdłuż uliczek Łosia Lucka, św. Mikołaja, Bałwankowej czy Prezentowej znajdują się „domki”, czyli stoiska wystawców i partnerów. Klikając w każdy z nich, można trafić bezpośrednio do sklepu i zrobić w nim świąteczne sprawunki. Co można kupić? Dekoracje, ceramikę, ręcznie robione czapki, unikatową biżuterię, wegańskie kosmetyki, eko świece, oryginalne maskotki, sztukę ludową, a także prace trójmiejskich artystów. Po raz pierwszy można kupić symbol jarmarku, czyli drewniane figurki dziadków do orzechów.

Do korzystania ze swoich usług zachęcają też lokalni gastronomowie. Sprzedają vouchery na romantyczną kolację, bony na świąteczny catering, świeżo paloną kawę czy czekoladowe praliny. Nie zabraknie miodów, orzechów w karmelu, zdobionych pierników i przypraw z całego świata, które dodadzą smaku świętom.

Gdańskie pamiątki z jarmarku i wirtualny kalendarz adwentowy

Na Wirtualnym Jarmarku Bożonarodzeniowym nie brakuje gadżetów związanych z gdańskim kiermaszem. Można kupić kubek do grzańca, skarpetki w świąteczny wzór, karty do gry, zakładkę do książek oraz materiałowy komin, zasłaniający usta i nos. Część kwoty uzyskanej ze sprzedaży jarmarkowych upominków wesprze podopiecznych Hospicjum im. Ks. E. Dutkiewicza SAC.

Na stronie, oprócz możliwości robienia zakupów, znajduje się też wiele atrakcji. Dla najmłodszych są to kolorowanki i zagadki, dla wszystkich, przepisy na rozgrzewające grzańce, konkursy i kalendarz adwentowy. Od 1 do 24 grudnia organizatorzy będą otwierać kolejne okienka w kalendarzu. Na profilu w serwisie Facebook każdego dnia czekać będzie jedno zadanie. Kto je wykona i udokumentuje zdjęciem, które umieści jako komentarz pod postem, może zdobyć nagrodę. Codziennie autor lub autorka najciekawszego zdjęcia zostanie nagrodzona upominkiem z limitowanej serii jarmarkowych upominków.

Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe