DWIE OFIARY ŚMIERTELNE WYPADKU W KLUKOWEJ HUCIE – POLICJANCI APELUJĄ O OSTROŻNOŚĆ I ROZWAGĘ NA DRODZE

  • 03.12.2020, 17:00
  • Źródło: KWP Gdańsk
DWIE OFIARY ŚMIERTELNE WYPADKU W KLUKOWEJ HUCIE – POLICJANCI APELUJĄ O OSTROŻNOŚĆ I ROZWAGĘ NA DRODZE

Podziel się:

Oceń:

2 grudnia w nocy policjanci pracowali na miejscu śmiertelnego wypadku drogowego w Klukowej Hucie. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że kierowca peugeota na łuku drogi stracił panowanie na pojazdem i uderzył w przydrożne drzewo. W wyniku zderzenia śmierć na miejscu poniósł pasażer, a kierowca zmarł w szpitalu. Dokładne okoliczności tego zdarzenia będą wyjaśniać śledczy.

W środę, w nocy około godz. 3.00 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym w Klukowiej Hucie. Na miejsce natychmiast skierował funkcjonariuszy, którzy ustalili, że 22-letni kierowca peugeota na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem i zjechał na lewe pobocze, gdzie uderzył w przydrożne drzewo. W wyniku zderzenia śmierć na miejscu poniósł 24-letni pasażer, a kierowca zmarł w szpitalu. Policjanci z ruchu drogowego oraz śledczy, pod nadzorem prokuratora, wykonali oględziny miejsca wypadku drogowego, oględziny pojazdu, szkic sytuacyjny oraz dokumentację fotograficzną. Badanie krwi wykaże czy kierowca był trzeźwy. Samochód został zabezpieczony na policyjnym parkingu. Teraz sprawą zajmą się śledczy, którzy będą dokładnie wyjaśniać okoliczności tego zdarzenia.

Policjanci z powiatu kartuskiego apelują do kierowców, aby w jesienno – zimowym okresie zwrócić szczególną uwagę na technikę jazdy. Przekraczanie dozwolonej prędkości oraz niezachowanie bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu to jedne z najczęstszych przyczyna wypadków w tym okresie. Również występująca mgła, opady deszczu lub śniegu oraz częste przymrozki mogą znacznie utrudnić kierującym poruszanie się po drogach. Dlatego należy zwolnić i kontynuować jazdę z taką prędkością, która pozwoli nam kontrolować sytuację na drodze.

Źródło: KWP Gdańsk

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Petrus
Petrus 04.12.2020, 17:22
Proszę rodziny zmarłych o kontakt, przekażę istotne informacje w sprawie. Dawid Petrus 579925890

Pozostałe