Młoda artystka walczy z nowotworem złośliwym. Koncert online i wsparcie dla Joanny Stachowiak

  • 04.12.2020, 17:00
  • Paulina Stolz
Młoda artystka walczy z nowotworem złośliwym. Koncert online i wsparcie dla Joanny Stachowiak

Podziel się:

Oceń:

Wsparcia finansowego na leki, konsultacje medyczne, dojazdy na leczenie do Warszawy, rehabilitację i psychoterapię potrzebuje Joanna Stachowiak pracująca w Gdańskiej Galerii Miejskiej. Przyjaciele Joanny zapraszają na koncert charytatywny online duetu Lasy, który odbędzie się w niedzielę 6 grudnia o godz.18.00

Joanna Stachowiak, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, trójmiejska artystka zbiera środki na leczenie nowotworu złośliwego, w czym pomagają jej przyjaciele z trójmiejskiego środowiska artystycznego.

Pod koniec lata 2020 roku Joanna Stachowiak usłyszała diagnozę - nowotwór złośliwy tkanki łącznej, przeszła już badania, operacje, przed nią naświetlania i ponowna operacja. Leczenie  odbywa się Warszawie, do której Joanna musi regularnie dojeżdżać.

 

Joanna, potrzebuje wsparcia - napisali o niej przyjaciele - wykryto u niej nowotwór złośliwy tkanki łącznej. Możecie znać Joannę z Gdańskiej Galerii Miejskiej, jej niesamowitych, bajkowych zdjęć, Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, którą ukończyła, albo kulinariów, które gościły na niejednym trójmiejskim wydarzeniu kulturalnym. Organizujemy koncert online duetu LASY, podczas którego będziemy zbierać datki na leki, konsultacje medyczne, dojazdy, rehabilitację i psychoterapię Asi”.

Tak swoją historię opowiada młoda kobieta:

Mam na imię Joanna, mam 34 lata. Ogromnym szczęściem jest dla mnie mieszkać w tak pięknym miejscu, jakim jest Gdańsk. Pracuję w galerii sztuki, którą uwielbiam. Ogromnie cenię naturę; spacery po lesie i nad morzem są dla mnie jak skarb. Zwłaszcza z moim psem, który dopełnia ten widok o postać, jak z bajki. A jeszcze lepiej z moimi bliskimi, którzy są dla mnie jak milion skarbów i najpiękniejszych bajek. Bardzo lubię wszelkie sposoby realizowania moich pokładów kreatywności, najbardziej poprzez fotografię i gotowanie. Kreatywność łączy się zazwyczaj z wrażliwością, której również mam pod dostatkiem. Jestem pełna nadziei, że w tej trudnej sytuacji pomoże mi ona dostrzec sens i wiarę w to, że wszystko będzie dobrze, a nawet lepiej niż mogę to sobie teraz wyobrazić.

O tym, że rozpoznano u mnie nowotwór złośliwy tkanki łącznej dowiedziałam się niedawno, w momencie, kiedy lato było już bardzo dojrzałe, a ja naprawdę szczęśliwa. Chciałabym jeszcze długo cieszyć się dobrym życiem, mam kilka marzeń, na których spełnieniu bardzo mi zależy, dlatego rozpoczęłam etap leczenia czy raczej zdrowienia, jak wolę o tym myśleć.

Za mną operacja, badania, przede mną naświetlania i ponowna operacja. Wszystko odbędzie się Warszawie, w której jestem, i w najbliższych miesiącach będę, częstym gościem.

Chciałabym prosić Was o pomoc ponieważ wyjazdy te łączą się z wydatkami, które przekraczają moje możliwości. Chciałabym też skorzystać z pomocy psychologicznej, co również wiąże się z kosztami. Jeśli chcielibyście mi w tym procesie pomóc, będę Wam ogromnie wdzięczna, każdemu z osobna bardzo serdecznie dziękuję i życzę wszystkiego dobrego!”

 

Joannę można wesprzeć dokonując wpłaty na stronie www.raknroll.pl

 

Z Kolonii Artystów w Gdańsku na żywo, co będzie można  zobaczyć na ekranach komputerów, telefonów czy tabletów, zagra duet LASY. Joanna jest autorką zdjęć okładkowych ostatniej płyty duetu. 

Koncert będzie emitowany na żywo na fanpage’u zespołu https://www.facebook.com/LASYmusic i współorganizatorów wydarzenia.

Posłuchaj LASY: https://ffm.to/lasyshroom

Kup płytę LASY (i przekaż 100 proc. kwoty dla Asi): https://northerncuts.com/lasy-dla-asi 

Paulina Stolz

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe