Na miejscu włamania zostawił swój mandat karny – grozi mu 10 lat

  • 09.12.2020, 10:57
  • Źródło: KWP Gdańsk
Na miejscu włamania zostawił swój mandat karny – grozi mu 10 lat

Podziel się:

Oceń:

38-latek został zatrzymany przez policjantów z wejherowskiej drogówki po krótkim pościgu. Mężczyzna, jadąc kradzionym samochodem drogą krajową nr 6 przez powiat wejherowski spowodował kilka kolizji drogowych oraz uszkodził rogatki na przejeździe kolejowym. Podczas zatrzymania okazało się, że sprawca jest nietrzeźwy, a tego samego dnia włamał się do kilku samochodów i garażu, gdzie zgubił wystawiony wcześniej na jego nazwisko mandat. Podejrzany został już przesłuchany i usłyszał pięć zarzutów. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

W niedzielę policjanci z Wejherowa dostali zgłoszenie o włamaniu do samochodu i garażu. Tam funkcjonariusze znaleźli pozostawiony najprawdopodobniej przez podejrzanego mandat. Tego samego dnia mundurowi zostali powiadomieni również o kradzieży portfela z innego samochodu oraz kradzieży pojazdów. Jeden z samochodów sprawca porzucił i odjechał innym skradzionym samochodem.  Wszystko wskazywało na to, że sprawcą jest jedna osoba.

Na terenie powiatu wejherowskiego włamywacz spowodował kilka kolizji drogowych i uszkodził rogatki na przejeździe kolejowym. Sprawca jechał uszkodzonym samochodem na samej feldze, potem zaczął uciekać pieszo przez pole. Tam został zatrzymany przez policjantów ruchu drogowego. To zatrzymanie było możliwe dzięki  zaangażowaniu i informacji od świadka. Funkcjonariusze sprawdzili trzeźwość zatrzymanego 38-latka, okazało się, że ma ponad 2 promile alkoholu w organizmie i cofnięte uprawnienia do kierowania.

Wczoraj 38-latek usłyszał  zarzuty dotyczące kradzieży z włamaniem, kradzieży samochodów oraz pieniędzy i jazdy w stanie nietrzeźwości. Ponadto mężczyzna odpowiadać będzie za spowodowanie kolizji drogowych oraz uszkodzenie rogatek i także za kradzież. Za popełnione przestępstwa i wykroczenia odpowie przed sądem. Za kradzież z włamaniem grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KWP Gdańsk

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe