Policjanci zatrzymali dwóch sprawców rozboju

  • 18.12.2020, 13:00
  • Źródło: KWP Gdańsk
Policjanci zatrzymali dwóch sprawców rozboju

Podziel się:

Oceń:

We wtorek około 02.30 policjanci z komisariatu na Karwinach odebrali zgłoszenie o rozboju, do którego doszło na jednej ze stacji paliw. Funkcjonariusze od razu po otrzymaniu zgłoszenia pojechali na miejsce i ustalili, że młodzi mężczyźni zaraz po wyjściu ze sklepu zostali zaczepieni przez sprawców zdarzenia. W trakcie awantury doszło do szarpaniny, w wyniku której sprawca uderzył jednego z nich, ukradł słuchawki znanej marki oraz zakupiony alkohol, a następnie wraz ze swoim kolegą poszli w kierunku centrum miasta.

Na miejsce zdarzenia skierowany został technik kryminalistyki oraz przewodnik z psem służbowym. Mundurowi dokładnie sprawdzili ten rejon i zabezpieczyli zapis z monitoringu. Dzięki intensywnej pracy policjanci ustalili tożsamość sprawców. 16 grudnia kryminalni z Komisariatu Policji w Gdyni Karwinach zatrzymali 19-latka z Gdyni oraz 21-latka z Chwaszczyna i przewieźli ich do policyjnej celi.

Sprawcy rozboju zostaną przewiezieni do prokuratury, gdzie usłyszą zarzuty. Grozi im kara pozbawienia wolności od 2 do 12 lat.

Źródło: KWP Gdańsk

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe