Najbardziej potrzebujący gdynianie nie pozostaną bez wsparcia na święta

  • 21.12.2020, 13:00
  • Źródło: 7PBOT/por. Tomasz Klucznik oficer prasowy
Najbardziej potrzebujący gdynianie nie pozostaną bez wsparcia na święta DWOT

Podziel się:

Oceń:

W dostarczenie do potrzebujących paczek świątecznych przygotowanych przez Urząd Miasta Gdyni włączyli się między innymi terytorialsi z 7 Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

 

Okres przedświąteczny to wzmożony czas dla wszystkich, którym nie jest obojętny los osób samotnych, starszych, najbardziej potrzebujących. W tym roku, z uwagi na sytuację pandemiczną, nie udało się zorganizować wspólnej dla gdynian wigilii. Pracownicy gdyńskiego Centrum Aktywności Seniora nie chcąc pozostawiać swoich podopiecznych bez wsparcia przygotowali dla nich pięćset paczek świątecznych. Produkty żywnościowe z długim okresem przydatności do spożycia, słodycze ale i tradycyjne wigilijne potrawy trafiły do osób, które niekoniecznie w ten świąteczny wieczór zasiądą do suto zastawionego stołu.

 

Do pomocy w rozwiezieniu przygotowanych podarunków zaangażowali się między innymi terytorialsi z 7 Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Dzięki wsparciu żołnierzy, na pewno przygotowane paczki trafią na czas pod wskazane adresy a ich odbiorcy nie będą czuli się osamotnieni podczas tegorocznych Świąt Bożego Narodzenia.

 

To już kolejna taka akcja Urzędu Miasta Gdyni w którą zaangażowali się pomorscy terytorialsi. Wiosną, przed świętami Wielkanocnymi żołnierze również dostarczali paczki do osób potrzebujących.

Źródło: 7PBOT/por. Tomasz Klucznik oficer prasowy

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe