12 grudnia drużyna DECKI PELPLIN podejmowała na własnym parkiecie gości z Wałbrzycha, zajmujących obecnie 2-gie miejsce w tabeli ligowej sezonu 2020/2021. Niestety goście przyjechali mocno zmotywowani dołożyć kolejną cegiełkę w drodze po awans do ekstraklasy i pokonali nasz zespół 72:95.

  • 23.12.2020, 09:12
  • Wawrzyniec Mocny
12 grudnia drużyna DECKI PELPLIN podejmowała na własnym parkiecie gości…

Podziel się:

Oceń:

12 grudnia drużyna DECKI PELPLIN podejmowała na własnym parkiecie gości z Wałbrzycha, zajmujących obecnie 2-gie miejsce w tabeli ligowej sezonu 2020/2021. Niestety goście przyjechali mocno zmotywowani dołożyć kolejną cegiełkę w drodze po awans do ekstraklasy i pokonali nasz zespół 72:95.

Pierwsza kwarta – to najbardziej wyrównane 10 minut w całym meczu, gdzie po zaciętej walce oraz “falach” naszej drużyny - udało dowieźć się wynik z jedynie 4 punktową stratą. Niestety wynik nie oddawał w pełni tego co było na boisku, bo trener Sarzało miał bardzo wiele uwag podczas wziętej przerwy na żądanie.

 

- Od drugiej kwarty koszykarze z Wałbrzycha rozpoczęli spacer po zwycięstwo – relacjonuje Tomasz Kolos, rzecznik drużyny. - Na nic zdawały się zmiany wprowadzane przez trenera Sarzało czy indywidualne starania zawodników. W sobotnim meczu w naszej drużynie nie iskrzyło. Oczywiście przeciwnik z najwyższej półki, jednak to co mogliśmy obejrzeć na boisku nie mogło się nikomu podobać. Różnica w zbiórkach (50 - Górnik, 31 – Decka), najprawdopodobniej rozstrzygnęła cały mecz.

 

Na wyróżnienie zasługuje dobry występ Nicka Madraya, który zanotował 21 punktów i 9 zbiórek, zdobywając prawie kolejne double-double. Bartosz Majewski dopiero w drugiej połowie rozpoczął zdobywanie punktów. Defensywa gości skutecznie zatrzymała zawodników DECKI Pelplin - Dutkiewicza, Dzierżaka, Pawłowskiego, Sączewskiego.

 

DECKA PELPLIN 72 : 95 TS Wisła Chemart Kraków

 

STATYSTYKI

 

· Madray – 21 pkt

· Dutkiewicz – 11 pkt

· Majewski – 9 pkt

· Załucki - 9 pkt

· Sączewski - 8 pkt

· Pietras - 6 pkt

· Dzierżak P. – 4 pkt

· Pawłowski - 2 pkt

· Dzierżak W – 2 pkt

· Burczyk – 0 pkt

· Szymański – 0 pkt

· Gonzalez – DNP

Opr. (tomm)/DECKA Pelplin

Wawrzyniec Mocny

Zdjęcia (10)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe