Przedświąteczne działania dzielnicowych i strażników leśnych

  • 23.12.2020, 15:00
  • Źródło: KWP Gdańsk
Przedświąteczne działania dzielnicowych i strażników leśnych

Podziel się:

Oceń:

Przedświąteczny okres to czas kiedy wielu handlowców oferuje sprzedaż choinek. Dlatego kartuscy dzielnicowi i strażnicy leśni prowadzą działania mające na celu zwalczanie nielegalnego ich pozyskiwania. Policjanci przypominają, że sprzedaż kradzionych drzewek prowadzi do odpowiedzialności karne

Zbliżające się święta Bożego Narodzenia sprawiają, że wielu handlowców oferuje sprzedaż choinek. Dlatego podczas codziennej służby dzielnicowi biorą udział w działaniach polegających na zwalczaniu nielegalnego pozyskiwania świątecznych drzewek oraz ich dystrybucji. Współpracując ze strażnikami leśnymi sprawdzają nie tylko punkty sprzedaży choinek pod kątem źródła ich pochodzenia, ale również patrolują tereny leśne nie dopuszczając do ich kradzieży. Dodatkowo kontrolują samochody wyjeżdżające z lasu oraz przewożące świąteczne drzewka.

Policjanci przypominają, że sprzedaż kradzionych drzewek oraz ich zakup prowadzą do odpowiedzialności karnej za przestępstwo lub wykroczenie. Za kradzież choinki bądź innej rośliny z lasu grozi mandat, bądź skierowanie sprawy do sądu, gdzie kara może być o wiele surowsza. Należy zatem zastanowić się, czy warto narażać się na konsekwencje prawne, czy nie lepiej po prostu kupić świąteczne drzewko w legalnym punkcie sprzedaży.

Źródło: KWP Gdańsk

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe