Znamy datę głównej dostawy szczepionek przeciwko COVID-19 do Tczewa!

  • 30.12.2020, 19:15
  • redakcja
Znamy datę głównej dostawy szczepionek przeciwko COVID-19 do Tczewa! W. Mocny

Podziel się:

Oceń:

Szpitale Tczewskie S.A. znalazły się na ministerialnej liście szpitali węzłowych. Do zadań szpitala węzłowego należy szczepienie personelu medycznego i niemedycznego przeciw wirusowi SARS-CoV-2 wywołującego chorobę COVID-19. Szpitale Tczewskie S.A. zaszczepią swój personel, ale także personel innych podmiotów medycznych, m.in. przychodni, aptek, stomatologów.

Szczepienie medyków i pracowników administracyjno-technicznych w/w placówek medycznych rozpocznie się w tzw. etapie „0” i częściowo w etapie”1”, przed akcją szczepienia populacyjnego.

 

- Pierwsza główna dostawa szczepionek zaplanowana jest na 4 stycznia 2021 r. - informuje Helena Murach ze Szpitali Tczewskich SA. - Zostały przygotowane gabinety zabiegowe, dedykowane tylko do wykonywania szczepień oraz wytypowany personel medyczny, tzw. zespół szczepienny, posiadający odpowiednie kwalifikacje do wykonywania szczepień. W pierwszej kolejności zostaną zaszczepieni pracownicy naszego szpitala, a następnie pracownicy podmiotów zewnętrznych, które zgłosiły się do naszego szpitala węzłowego. Na chwile obecną nie możemy ustalić konkretnego harmonogramu szczepień, ponieważ jest to uzależnione od dostaw szczepionek z hurtowni farmaceutycznych.

 

W przypadku szczepionek firmy Pfizer, które są dostępne w Polsce, pełną odporność uzyskuje się po ok. 7 dniach od przyjęcia drugiej dawki.

 

- Osoby, które przyjmą pierwszą dawkę, kolejną otrzymają najwcześniej po 21 dniach od otrzymania pierwszej dawki – uzupełnia Helena Murach. - Szczepienie poprzedzone jest wywiadem lekarskim. Wszyscy, którzy przyjmą szczepionkę przeciw COVID-19, otrzymają zaświadczenie.

 

Ze względu na krótki czas ważności szczepionki po rozmrożeniu, całe przedsięwzięcie jest dla nas ogromnym wyzwaniem logistycznym. Jak do tej pory udaje się wszystko zaplanować dzięki ogromnemu zaangażowaniu pracowników bezpośrednio związanych z organizacją i personelu medycznego działającego w zespołach szczepiennych.

 

Szpitale Tczewskie S.A. nie będą wykonywały szczepień populacyjnych dla osób, które nie zostały zakwalifikowane (zgodnie z Narodowym Programem Szczepień) do etapu „0” lub „1”.

 

(tomm)

_redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe