Spłonął dom w Czatkowach. Rodzina z dziećmi pilnie potrzebuje wsparcia!

  • 07.01.2021, 10:54
  • Wawrzyniec Mocny
Spłonął dom w Czatkowach. Rodzina z dziećmi pilnie potrzebuje wsparcia! KP PSP Tczew

Podziel się:

Oceń:

GM. TCZEW. Wczoraj w nocy o godz. 2.37 (z 6 na 7 stycznia) strażacy otrzymali zgłoszenie o palącym się domu jednorodzinny w Czatkowach. Obyło się bez poszkodowanych, ale spaleniu uległ cały dom. Rodzina z dwójką dzieci (4-osobowa) utraciła całe mienie i dach nad głową.

Zdjęcia, które otrzymaliśmy obrazują skalę zniszczeń. Jak doszło do tej tragedii?

Prawdopodobnie ogień zaczął rozprzestrzeniać się na skutek zwarcia instalacji elektrycznej. Przybyli na miejsce strażacy zastali płomienie wydobywające się z domu...

 

- Sutek pożaru to całkowicie spalone wnętrze – informuje mł. Kpt. Michał Myrda. - W zasadzie pozostały jedynie ściany budynku. - Jak mówią świadkowie rodzina zmuszona była do ucieczki przez okno w samych pidżamach...

 

Dodajmy, że z żywiołem walczyło 7 zastępów straży, a rozwinięty pożar był trudny do ugaszenia. Jak oceniają służby straty są ogromne i trudne do oszacowania mogą wynieść od 200 tys. zł lub więcej. Rodzina oprócz nowego lokum, potrzebuje także rzeczy podstawowych jak ubrania dla dzieci (chłopca i dziewczynki) i dorosłych. Środki czystości, pościele i wszelkiego rodzaju rzeczy codziennego użytku np. chemia itp.

 

Społeczność m. Czatkowa wystosowała apel o wspieranie rodziny

Już ruszyła akcja pomocowa. Zbierane są pieniądze na odbudowę domu na stronie https://zrzutka.pl/4hyht2. Obecnie na stronie zgłosiło się 375 osób wspierających, ale cenna jst każda złótówka.

 

Akcję pomocową zainicjował na Facebooku jeden z mieszkańców:

https://www.facebook.com/krystian.spenst/posts/1503867356474360

Można na niej znaleźć przydatne informacje na temat rozmiarów ubrań poszkodowanych. Zachęcamy do wspierania pogorzelców.

 

  • Dziewczynki rozmiar 140 buty 31/32,

  • Chłopczyka 116 buty 28/29

  • Mamy rozmiar S buty 36/37

  • Taty rozmiar S buty 43

 

(tomm)

Fot. KP PSP Tczew, Zrzutka.pl

Wawrzyniec Mocny

Zdjęcia (7)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe