Jak dostosować swoje umiejętności do zmian na rynku pracy?

 • 19.01.2021, 09:17
 • Wawrzyniec Mocny
Jak dostosować swoje umiejętności do zmian na rynku pracy? Pascal

Podziel się:

Oceń:

Zawodowo rok 2020 był trudny i podobnie zapowiada się 2021 r. Wiele sektorów swoją działalność musiało zamrozić, przebranżowić się, albo ograniczyć ilość zatrudnionych osób, aby móc utrzymać się na rynku. Pandemia bardzo zmienia rynek pracy.

Jak odnaleźć się na rynku pracy?

Sporo osób straciło pracę, zostało bez dochodów albo zostały one znacznie ograniczone. To trudny czas dla przeciętnego obywatela. Skutki tego okresu najbardziej odczuwalne są w życiu codziennym, planowaniu zakupów, płaceniu rachunków, niespodziewanych wydatków.

Chyba nikt z nas nie był przygotowany na obecną sytuację, więc teraz trzeba pomyśleć jak zmienić swoje życie, jak działać, żeby pewniej poczuć się na rynku pracy, mieć szansę na nowe perspektywy.

 

Tylko jak to zrobić przy ograniczonym budżecie, przy finansowej niepewności?

Nasza propozycja nie wymaga nakładów finansowych, a jedynie trochę zaangażowania i chęci do nauki. Dzięki Szkole dla dorosłych Pascal, której sekretariat mieści się w Tczewie przy ul. J. Dąbrowskiego 9 możecie zmienić zawód i to bezpłatnie https://pascal.edu.pl/

 

Zaletą jest również to, że zajęcia odbywają się w weekendy, więc to duże ułatwienie dla ludzi dorosłych, którzy często mają obowiązki rodzinne i zawodowe.

 

Wskazówki na zdobycie nowego zawodu

Brak matury w podjęciu nauki nie jest przeszkodą, ponieważ wystarczy posiadać wykształcenie średnie. Jeśli takiego nie macie, możecie zostać słuchaczami Liceum Ogólnokształcącego dla dorosłych, które również jest prowadzone przez Szkołę Pascal.

W zależności na jaki kierunek się zapiszecie nauka zajmie rok albo 2 lata. Ten czas i tak szybko upłynie, a podejmując decyzję o zapisie do Szkoły Pascal, zwiększacie swoje szanse na rozwój kariery, lepszą pensję, łatwiejszy dostęp do uzyskania zatrudnienia, czy otworzenie własnej firmy.

W obecnej sytuacji mocno wzrosło zapotrzebowanie na pracowników medycznych. Ten trend zapewne utrzyma się nawet po tym, kiedy sytuacja będzie się wyciszać. Szkoła Pascal oferuje naukę na kierunkach medycznych takich jak:

 

 • Asystentka stomatologiczna

 • Higienistka stomatologiczna

 • Technik masażysta

 • Opiekun medyczny

 • Technik Sterylizacji medycznej

 • Terapeuta zajęciowy

 

Jeśli interesują Was zawody, które nie są związane z medycyną możecie wybrać kierunki:

 • Technik administracji

 • Technik usług kosmetycznych

 • Technik BHP

 • Florysta

 

Zarezerwować miejsce na wybranym kierunku można wypełniając formularz online https://bit.ly/3bC3YLN albo przyjść osobiście do sekretariatu Szkoły Pascal w Tczewie przy ul. Jarosława Dąbrowskiego 9. Rekrutacja zimowa trwa, naukę możecie rozpocząć wkrótce, nie musicie czekać do września.

 

Info: Szkoły Policealne Pascal

Wawrzyniec Mocny

Zdjęcia (1)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe