Osobowy renault zderzył się czołowo z ciężarówką. Policjanci apelują o ostrożność na oblodzonych drogach

  • 19.01.2021, 15:00
  • Źródło: KWP Gdańsk
Osobowy renault zderzył się czołowo z ciężarówką. Policjanci apelują o…

Podziel się:

Oceń:

Policjanci z Człuchowa wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło w miniony piątek (15 stycznia) na drodze między Breńskiem a Gockowem w gminie Rzeczenica, gdzie osobowy renault na ośnieżonej drodze zderzył się czołowo z ciężarowym iveco. Kierowca osobówki z obrażeniami ciała został zabrany do szpitala. Funkcjonariusze apelują, aby zachować szczególną ostrożność na ośnieżonych i oblodzonych drogach.

W miniony piątek (15 stycznia) policjanci z Człuchowa pracowali przy wypadku, do którego doszło o godzinie 10.50 na drodze między Breńskiem a Gockowem w gminie Rzeczenica, gdzie samochód osobowy zderzył się czołowo z ciężarówką.

Funkcjonariusze pracujący na miejscu ustalili, że kierowca renault jechał z Gockowa w kierunku Breńska, na łuku drogi, na ośnieżonej i oblodzonej nawierzchni stracił panowanie nad pojazdem i czołowo uderzył w prawidłowo jadące z przeciwka ciężarowe iveco. Funkcjonariusze zabezpieczyli miejsce zdarzenia, przesłuchali świadków i przeprowadzili oględziny. 21-letniego kierowcę osobówki pogotowie z urazem nogi zabrało do szpitala, 33-letniemu kierowcy ciężarówki nic się nie stało. Obaj kierowcy byli trzeźwi.

Funkcjonariusze apelują, aby dostosować prędkość do panujących warunków atmosferycznych i własnych umiejętności, szczególnie teraz, kiedy, na mniej użytkowanych drogach zalega śnieg, a jezdnia jest często oblodzona.

Źródło: KWP Gdańsk

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe