Specjalne telefony dla pacjentów covidowych w słupskim szpitalu. Pomogą w kontakcie z bliskimi

  • 20.01.2021, 15:00
  • Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego
Specjalne telefony dla pacjentów covidowych w słupskim szpitalu. Pomogą…

Podziel się:

Oceń:

Polskie Towarzystwo Opieki Duchowej w Medycynie przekazało oddziałom izolacyjnym Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Janusza Korczaka w Słupsku dwa telefony komórkowe, z których mogą korzystać pacjenci zakażeni koronawirusem, a nieposiadający własnych komórek.

Aparaty telefoniczne mają aktywne karty prepaid w sieci Plus z pakietem bez limitu, które będą działać przez sześć miesięcy.

Telefony ułatwią kontakt i wspomogą rekonwalescencję

Pacjenci zakażeni wirusem SARS CoV-2 są odizolowani od bliskich nie tylko ze względu na swoją chorobę. Cierpią też z powodu izolacji społecznej, tzn. braku odwiedzin i rozmów z rodzinami. A kontakt z bliskimi jest szczególnie ważny w trakcie leczenia szpitalnego i powrotu do zdrowia. Dlatego też celem programu realizowanego przez Polskie Towarzystwo Opieki Duchowej w Medycynie jest obniżenie poziomu stresu i podniesienie jakości życia chorych na COVID-19, szczególnie starszych i z ograniczoną sprawnością, leczonych w szpitalach.

– Do udziału w projekcie wytypowano m. in. Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Janusza Korczaka w Słupsku – mówi rzecznik prasowy szpitala Marcin Prusak.

Większość pacjentów słupskiego szpitala ma własne telefony, ale zdarzają się chorzy, którzy nie mają komórek.

– Na nasz oddział pacjenci mogą wnosić swoje telefony i zdecydowana większość z nich je ma, i przez nie kontaktuje się z rodziną. Jednak w sytuacjach wyjątkowych, gdy ktoś telefonu nie posiada, użyczamy mu właśnie ten podarowany przez towarzystwo. Może przez niego swobodnie porozmawiać z bliskimi – mówi Katarzyna Laskus, pielęgniarka oddziałowa Oddziału Izolacyjnego II w słupskim szpitalu.

W placówce na dwóch oddziałach izolacyjnych może być leczonych 70 pacjentów z koronawirusem.

Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe