Ponad pół kilograma narkotyków w mieszkaniu 65-latka

  • 21.01.2021, 09:22
  • Źródło: KWP Gdańsk
Ponad pół kilograma narkotyków w mieszkaniu 65-latka

Podziel się:

Oceń:

Gdańscy policjanci zatrzymali 65-letniego mieszkańca Gdańska, który miał w mieszkaniu ponad pół kilograma narkotyków. Zabezpieczone narkotyki to amfetamina, kokaina oraz marihuana. Mężczyzna usłyszał już zarzuty, teraz grozi mu nawet 10 lat więzienia.

Kryminalni z gdańskiej komendy miejskiej podczas swojej pracy zdobyli informację, że jeden z mieszkańców dzielnicy Nowy Port ma w mieszkaniu narkotyki. Policjanci zajęli się sprawą i szczegółowo sprawdzili tę informację.  Podczas swojej pracy kryminalni zdobyli i przeanalizowali wiele informacji dotyczących mężczyzny, m.in. ustalili jego tożsamość, adres oraz jakiego używa samochodu.

Na początku tygodnia tuż przed godz. 14.00 policjanci wspólnie z funkcjonariuszami służby celnej pojechali do Nowego Portu i weszli do mieszkania 65-letniego mieszkańca Gdańska. Podczas kontroli użyto psa wyszkolonego do odnajdywania nawet śladowych ilości narkotyków.  W mieszkaniu funkcjonariusze ujawnili ukryte w szafach oraz w szlafroku narkotyki. Łącznie policjanci zabezpieczyli ponad 500 gramów narkotyków, a wstępnie badanie policyjnym testerem wykazało, że ujawnione środki odurzające i psychotropowe, to amfetamina, kokaina oraz marihuana. Zabezpieczone narkotyki zostały przekazane do dalszych badań biegłemu sądowemu, a ich szczegółowa analiza wykazała, że jest to prawie 550 porcji narkotyków.

Zatrzymany 65-latek trafił do policyjnego aresztu i usłyszał już zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków. Podejrzanemu grozi teraz kara 10 lat pozbawienia wolności. O dalszym losie mężczyzny zadecyduje sąd.

Za posiadanie znacznej ilości narkotyków grozi 10 lat więzienia.

Źródło: KWP Gdańsk

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe