Bio-Lider. Robert Lewandowski zainwestował w rolnictwo

  • 23.01.2021, 22:23
  • Janusz Rokiciński
Bio-Lider. Robert Lewandowski zainwestował w rolnictwo fot. procam.pl Inwestorzy Bio-Lider

Podziel się:

19 stycznia ruszyła dystrybucja produktów BIO-LIDER. Nowa marka powstała we współpracy z firmą BIO-GEN. Wśród założycieli BIO-LIDER jest Jarosław Peczka, od ponad 20 lat związany z BIO-GEN oraz Robert Lewandowski.

Nowy gracz na rynku biopreparatów
Firma BIO-GEN w tym roku świętuje podwójny jubileusz: 30-lecia doświadczenia w branży biopreparatów i istnienia na rynku, i 10 lat współpracy z PROCAM - najlepszym dystrybutorem w kraju. Firma ma ogromny potencjał inwestycyjny oraz zamiłowanie do nauki i środowiska naturalnego. Z połączenia tych wszystkich składników powstała nowa spółka BIO-LIDER. 
Dążenie Unii Europejskiej do ekologii, idea Zielonego Ładu, wycofywanie kolejnych substancji aktywnych z rejestru środków ochrony roślin, degradacja gleb i postępujące zmiany klimatu, a przy tym konieczność dbania o środowisko naturalne sprawiają, że trzeba cały czas pracować nad nowymi rozwiązaniami dla rolnictwa, zapewniającymi producentom żywności wymierne efekty w postaci wysokich i jakościowych plonów.
- Chcemy tworzyć preparaty, które pozwolą jeszcze lepiej zadbać zarówno o uprawy, jak i o ziemię. Bo wiemy, że rolnictwo to przede wszystkim pasja i miłość do ziemi. Ale nie samą miłością człowiek żyje. Rolnicy muszą też dbać o opłacalność produkcji. I w tym właśnie chcemy im pomóc. Wiedząc, jak wielki potencjał drzemie w biotechnologii, podjęliśmy to wyzwanie. Świadomi tego, że aby przybliżyć się do wyznaczonych sobie bardzo ambitnych celów, będzie trzeba włożyć w to bardzo dużo pracy, czasu i energii oraz zaangażować szereg specjalistów – podkreśla Patryk Szwonder, współwłaściciel i prezes zarządu Bio-Lider.

Bio-Lider
Wszystkie produkty z portfolio BIO-GEN, będą sprzedawane pod wspólną marką „Bio-Lider naturalnie z Bio-Gen”. Wysokiej jakości, gruntownie przebadane i efektywne preparaty biologiczne, bezpieczne dla ludzi oraz środowiska naturalnego pomagają roślinom naturalnie zwiększyć odporność na patogeny i wzbogacają glebę o niezbędne mikroorganizmy. Znajdziemy tu zarówno biostymulatory, zaprawy nasienne, jak i probiotyki czy inne preparaty pomagające dbać o zdrowotność upraw i stwarzające niekorzystne warunki do bytowania agrofagów. Co ważne, dzięki nowej spółce i wsparciu inwestorów, preparaty te będą jeszcze bardziej rozwijane, ulepszane i badane, a oferta – rozszerzana.
- Wiem, że jeśli chcę jeszcze lepiej wykorzystać potencjał mojej firmy, muszę ją cały czas rozwijać. Szczególnie, że teraz jest na to idealny moment, bo ludzie są coraz bardziej świadomi, pragną żyć w zgodzie z naturą i dbać o nią w miarę swoich możliwości. A ja chcę im w tym pomóc. Do tego potrzeba zarówno najlepszych specjalistów, ekspertów w swoich dziedzinach, jak i dużych inwestycji – dodaje Jarosław Peczka, współwłaściciel BIO-GEN oraz BIO-LIDER.

Inwestorzy
Do projektu zostali zaproszeni nowi inwestorzy, w tym Robert Lewandowski. 
Piłkarz Bayernu Monachium, kapitan polskiej reprezentacji, a do tego aktywnie działający biznesmen i inwestor, dostrzegł potencjał biotechnologii i nowego projektu.
Uważam, że biotechnologia to przyszłość. Od dawna interesują mnie innowacje oraz nowinki technologiczne. Nie tylko w życiu, ale też pod kątem biznesowym. Myślę, że tkwi w nich ogromny potencjał. Dlatego zainteresował mnie temat biotechnologii oraz biopreparatów. Lubię dywersyfikować swój portfel inwestycyjny, przyjąłem więc zaproszenie do nowego projektu BIO-LIDER. Zainwestowałem w firmę, która jest odpowiedzią na potrzeby rynku i dzisiejszego świata – mówi Robert Lewandowski.
Do nowego projektu zaangażowano specjalistów z różnych dziedzin – od badań i rozwoju produktu, marketing, aż po doradztwo, ekspertów mikrobiologii, nawożenia czy ochrony roślin. W całym tym procesie nowa spółka korzysta z zaplecza technologicznego firmy BIO-GEN (jednego z najbardziej zaawansowanych laboratoriów z bioreaktorami w Polsce). 

Procam
Dostępne dotąd w ofercie firmy PROCAM (partner wydań Rolnika Pomorskiego) produkty BIO-GEN teraz znajdziemy pod szyldem BIO-LIDER.
- Dzięki szerokiej sieci dystrybucyjnej naszej firmy, biopreparaty BIO-LIDER są dostępne dla coraz większej liczby klientów – mówi Tomasz Kajzer (Procam).
- Tworzymy dla ludzi świadomych, odpowiedzialnych, dbających o zdrowie przyszłych pokoleń, bo oni wiedzą, że uprawa roślin musi iść w parze z troską o środowisko. Nie zapominamy przy tym, że najważniejsza jest efektywność upraw. Praca w gospodarstwie to bardzo ciężkie i wymagające zajęcie. Dlatego wierzymy, że oddając w ręce naszych klientów wysokiej jakości efektywne biopreparaty, wspomagamy ich w tej ciężkiej pracy i wspólnie zmieniamy świat na lepsze – podkreśla Jarosław Peczka.
Opr. RedJ za procam.pl

Janusz Rokiciński

Komentarze (0)


Pozostałe