26-latek odpowie za kradzież rozbójniczą i naruszenie sądowego zakazu kierowania

  • 25.01.2021, 15:00
  • Źródło: KWP Gdańsk
26-latek odpowie za kradzież rozbójniczą i naruszenie sądowego zakazu…

Podziel się:

Oceń:

Kryminalni z wejherowskiej komendy zatrzymali 26-latka w związku z kradzieżą rozbójniczą do której doszło pod koniec listopada 2020 roku w Wejherowie. Sprawca noc spędził w policyjnym areszcie. Niebawem zostanie doprowadzony do wejherowskiej prokuratury. Za to przestępstwo grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci otrzymali zgłoszenie o kradzieży rozbójniczej, do której doszło 25 listopada w Wejherowie. Z ustaleń policjantów wynikało, że nieznany sprawca wykorzystał moment nieuwagi i ukradł kurierowi paczkę, w której znajdowały się telefony komórkowe o wartości około 20 tys. zł. Pokrzywdzony widząc tę sytuację próbował potrzymać złodzieja i odzyskać paczkę, doszło do przepychanek, jednak sprawca wsiadł do samochodu i odjeżdżając nim, doprowadził do kolizji z innym zaparkowanym samochodem, po czym szybko odjechał z miejsca zdarzenia.

Sprawą zajęli się kryminalni, którzy ustalili tożsamość sprawcy, a wczoraj rano na jednej z ulic Gdańska zatrzymali 26-letniego gdańszczanina. Mężczyzna został doprowadzony do Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie, gdzie spędził noc w policyjnej celi. Funkcjonariusze ustalili, że 26-latek naruszył sądowy zakaz kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi.

Niebawem zostanie doprowadzony do wejherowskiej prokuratury, zostanie przesłuchany i usłyszy zarzut popełnienia przestępstwa kradzieży rozbójniczej. Niewykluczone, że zostanie tymczasowo aresztowany. Przestępstwo kradzieży rozbójniczej jest zagrożone karą do 10 lat pozbawienia wolności. Naruszenie sądowego zakazu kierowania jest przestępstwem, za które grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KWP Gdańsk

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe