Koncert „Świąteczne Uwielbienie” - pożegnaj święta z tczewską Farą

  • 25.01.2021, 17:30
  • Wawrzyniec Mocny
Koncert „Świąteczne Uwielbienie” - pożegnaj święta z tczewską Farą Materiały promocyjne

Podziel się:

Oceń:

Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Tczewie pragnie z mieszkańcami ,,pożegnać” okres Bożego Narodzenia i czas śpiewania kolęd, ale także uczcić Święto naszego miasta - Tczewa. Warto skorzystać z tej nieczęstej w dobie pandemii okazji do uczestniczenia w wydarzeniu muzycznym.

Z tej okazji odbędzie się koncert:„Świąteczne Uwielbienie”, które poprowadzi chór No Saints z Gdańska. Będzie można usłyszeć tradycyjne kolędy w nietuzinkowych aranżacjach, ale także repertuar z autorskiej, świątecznej płyty chóru zatytułowanej: ,,Ten jeden dzień”. Co więcej, całe uwielbienie będzie nagrane i zarejestrowane, aby później być dostępnym w formie cegiełki przeznaczonej na renowację farnych organów. Dzięki temu również, jeżeli ktoś nie będzie mógł pojawić się, albo zwyczajnie będzie się obawiał uczestnictwa z powodu pandemii, nic go nie ominie.

 

- Ta muzyczna uczta to także kolejna cegiełka, aby uratować organy w staromiejskiej świątyni, które od kilku lat nie działają - przypomina Janek Skerka, redaktor naczelny Fara Tczew /Znaku Zwycięstwa. - Obecnie używany jest instrument cyfrowy. W dobie pandemii jakoś bardziej potrzebujemy duchowego narodzenia na wzór tego z Betlejem. To wspaniała okazja, aby tego wieczoru spotkać się na uwielbieniu.

 

Koncert odbędzie się w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Tczewie 31 stycznia br. (niedziela) o godz. 19.00. Wstęp wolny, ale przy zachowaniu wszelkich zasad sanitarnych.

 

(tomm)

Wawrzyniec Mocny

Zdjęcia (1)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe