Groził, znieważył oraz naruszył nietykalność cielesną policjantów. Teraz grożą mu 3 lata więzienia

  • 27.01.2021, 15:00
  • Źródło: KWP Gdańsk
Groził, znieważył oraz naruszył nietykalność cielesną policjantów. Teraz grożą mu 3 lata więzienia

Podziel się:

Oceń:

Chojniccy policjanci zatrzymali 27-letniego mężczyznę, który znieważył i groził pozbawieniem życia interweniującym funkcjonariuszom oraz naruszył ich nietykalność cielesną. Nietrzeźwy mieszkaniec gm. Chojnice z prawie 2 promilami w organizmie trafił do policyjnego aresztu. Wczoraj śledczy przedstawili zatrzymanemu mężczyźnie zarzuty. Za te przestępstwa grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

W minioną niedzielę kilka minut po godzinie 22.00 policjanci zostali wezwani do jednego z mieszkań na terenie gm. Chojnice z powodu pijanego mężczyzny, który wszczynał w obecności dzieci awanturę domową. W momencie, kiedy policjanci wchodzili do mieszkania, to awanturnik wyskoczył przez okno i uciekł w nieznanym kierunku.

Kiedy sprawca myśląc, że policjantów już nie ma w pobliżu wrócił na posesję.

Funkcjonariusze natychmiast zainterweniowali. 27-latek na widok mundurowych stał się agresywny, odepchnął jednego z nich i zaczął uciekać. Jednak szybko został zatrzymany i obezwładniony. Mężczyzna był pobudzony, agresywny i groził policjantom.

W związku z zachowaniem mężczyzny, mundurowi doprowadzili go do miejscowej komendy. Badanie alkomatem wykazało prawie 2 promile alkoholu w organizmie zatrzymanego. Pijany i agresywny 27-latek noc spędził w policyjnej celi.

Wczoraj zatrzymany mężczyzna został przesłuchany przez śledczych i usłyszał zarzuty dotyczące znieważenia, kierowania gróźb karalnych oraz naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariuszy. Za te przestępstwa grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KWP Gdańsk

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe