Terytorialsi wspierają punkty szczepień na terenie Gdańska

  • 29.01.2021, 13:00
  • Źródło: 7 PBOT/ Maciej Szalbierz
Terytorialsi wspierają punkty szczepień na terenie Gdańska

Podziel się:

Oceń:

Na terenie województwa pomorskiego można szczepić się przeciwko COVID-19 w 322 punktach. W samym Gdańsku jest 66 placówek wykonujących takie szczepienia. Również pomorscy terytorialsi wspierają służby medyczne w realizacji tego zadania w stolicy naszego województwa.

Duży wkład w powstanie szpitali tymczasowych na terenie AmberExpo w Gdańsku czy w Sanatorium MSWiA w Sopocie oraz organizację w nich punktów szczepień mają żołnierze 7 Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej im. kpt. mar. Adama Dedio. Pomorscy terytorialsi zajmowali się ustawianiem sprzętu medycznego, transportem i montażem mebli szpitalnych, przenoszeniem urządzeń medycznych czy wsparciem ekip technicznych. Natomiast dzisiaj, kiedy znajdujące się tam punkty szczepień rozpoczęły funkcjonowanie, żołnierze z 71 Batalionu Lekkiej Piechoty w Malborku dbają o organizację porządku, pilnują reżimu sanitarnego, pomagają seniorom przy wypełnianiu ankiet, kierują do właściwego miejsca szczepień.

Od poniedziałku, 25 stycznia w szpitalu tymczasowym na terenie Międzynarodowych Targów Gdańskich przy ul. Żaglowej 11 i na terenie Sanatorium MSWiA Helios przy ul. Bitwy Pod Płowcami 63-65 w Sopocie zaczęły działać punkty szczepień przeciwko Covid-19. Po wcześniejszym zarejestrowaniu zaszczepieni zostaną seniorzy z grupy pierwszej. Punkty są czynne w godzinach 8.00-20.00 siedem dni w tygodniu.

Podobne miejsca szczepień funkcjonują również w pozostałych placówkach służby zdrowia w Trójmieście i na terenie całego województwa pomorskiego. Aby przystąpić do szczepienia należy zarejestrować się telefonicznie poprzez ogólnopolską infolinię pod numerem tel. 989 można tez wysłać SMS o treści „szczepimy się” pod nr tel. 664 908 556 lub zarejestrować się elektronicznie poprzez stroną internetową www.pacjent.gov.pl, można też skontaktować się z wybranym przez siebie punktem szczepień.

Źródło: 7 PBOT/ Maciej Szalbierz

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe