Oplem uderzył w drzewo – był nietrzeźwy, nie posiadał uprawnień do kierowania

  • 02.02.2021, 09:29
  • Źródło: KWP Gdańsk
Oplem uderzył w drzewo – był nietrzeźwy, nie posiadał uprawnień do kierowania

Podziel się:

Oceń:

W piątek w nocy policjanci otrzymali zgłoszenie o wypadku drogowym do którego doszło w Górze. Jak ustalili funkcjonariusze, kierowca osobowego opla był nietrzeźwy oraz nie posiadał uprawnień do kierowania. Został przewieziony do szpitala. Teraz sprawą zajmują się śledczy, którzy będą szczegółowo wyjaśniali okoliczności zdarzenia.

Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie w piątek przed godziną 21:00 otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym, do którego doszło w  Górze na ul. Wejherowskiej. Policjanci ruchu drogowego pojechali na miejsce zdarzenia i tam wykonali oględziny, zabezpieczyli miejsce wypadku oraz wyjaśniali jego okoliczności. Ze wstępnych policyjnych ustaleń wynika, że 38-letni gdynianin, jadąc oplem corsa  na łuku drogi, prawdopodobnie nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, stracił panowanie nad samochodem, zjechał na pobocze i uderzył w przydrożne drzewo. 

Policjanci sprawdzili trzeźwość kierującego, okazało się, że miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo pobrano mu krew do analizy. Mundurowi sprawdzili także mężczyznę w policyjnych systemach i okazało się, że nie posiadał on uprawnień do kierowania.

Teraz sprawą zajmą się śledczy, którzy będą dokładnie wyjaśniali okoliczności zdarzenia. 38-latek odpowie za spowodowanie wypadku, ale także za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości oraz jazdę bez uprawnień do kierowania.

 

Policjanci przypominają i apelują!

Aktualnie szybko zmieniają się warunki pogodowe i drogowe. Pojawiają się ujemne temperatury, w naszym regionie, jak i wielu częściach kraju, opady śniegu, a to powoduje, że na drogach jest bardzo ślisko. Dlatego policjanci przypominają o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w trakcie zimy na drodze.

Policjanci apelują o rozsądek, wyobraźnię, dostosowanie prędkości do warunków na drodze oraz przestrzeganie przepisów i zasad bezpiecznej jazdy.

Źródło: KWP Gdańsk

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe