3 miesiące aresztu dla sprawców rozbojów i kradzieży zuchwałych

  • 10.02.2021, 15:00
  • Źródło: KWP Gdańsk
3 miesiące aresztu dla sprawców rozbojów i kradzieży zuchwałych

Podziel się:

Oceń:

Kryminalni z Malborka zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o dokonywanie rozbojów i kradzieży zuchwałych na malborskich seniorach. 32 i 44-latek dopuścili się tych czynów wobec 6 mieszkańców Malborka w wieku od 60 do 80 lat. Zatrzymani zostali doprowadzeni przez mundurowych do prokuratury, gdzie usłyszeli zarzuty. Okazało się, że mężczyźni byli już karani za podobne przestępstwa. Sąd zastosował wobec podejrzanych 3 miesiące aresztu. Za popełnione przestępstwa w warunkach recydywy grozi im nawet do 18 lat więzienia.

W ubiegły czwartek kryminalni z malborskiej komendy zatrzymali dwóch mieszkańców powiatu podejrzanych o dokonanie rozbojów i kradzieży zuchwałych  wobec starszych osób na terenie Malborka. W okresie od 11 grudnia ubiegłego roku do 3 lutego br. malborscy policjanci zostali powiadomieni o sześciu takich zdarzeniach. Ofiarami sprawców były osoby w wieku od 60 do 80 lat. We wszystkich przypadkach sposób działania napastników był podobny. Sprawcy śledzili swoją ofiarę, a następnie w odosobnionych miejscach,  poprzez wyrwanie lub doprowadzenie seniora do stanu bezbronności, kradli im torby z zawartością pieniędzy, telefonów i dokumentów. W trzech przypadkach,  po napaści sprawcy posługiwali się skradzionymi kartami bankomatowymi wypłacając, bądź usiłując wypłacić z oszczędności z kont seniorów.

Nad sprawami cały czas pracowali kryminalni, którzy analizowali treść zgłoszeń, pozyskali  rysopisy sprawców, sprawdzali zdobyte od mieszkańców informacje. Efektem tych działań było ustalenie tożsamości napastników. Sprawcami okazali się 32 i 44-letni mężczyźni, mieszkańcy powiatu malborskiego. Dzięki dobremu rozpoznaniu, w czwartek wieczorem policjanci weszli do jednego z mieszkań na terenie Malborka i zatrzymali w nim dwóch  mężczyzn podejrzanych o te przestępstwa. Śledczy ustalili, że zatrzymani wcześniej byli już karani za podobne przestępstwa i popełnionych czynów dopuścili się w warunkach recydywy.

W piątek mundurowi doprowadzili mężczyzn do prokuratury, gdzie usłyszeli zarzuty dokonania rozbojów i kradzieży zuchwałych, a także usiłowania i  włamania  się na konta bankowe seniorów. Zebrany przez policjantów materiał dowodowy pozwolił, aby sąd zastosował wobec podejrzanych areszt na 3 miesiące. Za popełnione przestępstwa w warunkach recydywy mężczyznom grozi kara pozbawienia wolności nawet do 18 lat.

Źródło: KWP Gdańsk

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe