Kolejna przysięga terytorialsów w Malborku

  • 11.02.2021, 13:00
  • Źródło: Maciej Szalbierz/7 PBOT
Kolejna przysięga terytorialsów w Malborku

Podziel się:

Oceń:

34 ochotników złoży w najbliższą niedzielę przysięgę wojskową pod barwami 7 Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej im. kpt. mar. Adama Dedio.

W najbliższą niedzielę, 14 stycznia kolejni terytorialsi złożą przysięgę wojskową i oficjalnie zostaną żołnierzami Wojska Polskiego służącymi w szeregach 7 Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Malborska ceremonia będzie zwieńczeniem 16-dniowego szkolenia podstawowego, które musiał ukończyć każdy z żołnierzy, którzy przed ponad dwoma tygodniami zdecydowali się założyć oliwkowy beret WOT.

Zaprzysiężenie nowych żołnierzy Wojska Polskiego rozpocznie się o godzinie 10.00 na terenie 22 Bazy Lotnictwa Taktycznego w Malborku.  Uroczystość, ze względu na panującą sytuację epidemiologiczną będzie miała skromniejszy niż zwykle charakter, co jednak w żadnej mierze nie ujmuje jej powagi i prestiżu.  Żołnierze wypowiadając słowa roty, złożą przyrzeczenie oddania Ojczyźnie i potwierdzą swoją gotowość niesienia pomocy lokalnej społeczności, co w dzisiejszej pandemicznej rzeczywistości jest wyjątkowo znamienne.

Źródło: Maciej Szalbierz/7 PBOT

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe