Nauka zdalna dla starszych uczniów przedłużona do końca lutego. Co ze szczepieniami nauczycieli?

  • 12.02.2021, 11:00
  • Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego
Nauka zdalna dla starszych uczniów przedłużona do końca lutego. Co ze…

Podziel się:

Oceń:

Do końca lutego uczniowie klas IV-VIII oraz szkół ponadpodstawowych nadal będą uczyć się zdalnie. Stacjonarnie nauka odbywa się tylko dla najmłodszych, czyli klas I-III. Od piątku, 12 lutego ruszają szczepienia nauczycieli.

Informacje przekazali podczas konferencji prasowej 11 lutego minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek i szef KPRM Michał Dworczyk.

Przedłużona nauka zdalna

Uczniowie klas IV-VIII szkół podstawowych oraz szkół ponadpodstawowych do końca lutego pozostaną w domach. Nadal będą uczyć się zdalnie. Najmłodsi będą mieli zajęcia stacjonarne w szkołach. Ostateczna decyzja dotycząca powrotu do szkół np. uczniów klas VIII oraz maturzystów będzie zależała m.in. od czynników epidemicznych, liczby zakażeń i liczby zaszczepionych.

Testowanie pedagogów

Minister Przemysław Czarnek mówił, że w tym tygodniu trwa testowanie nauczycieli z klas I-III na obecność wirusa SARS CoV-2. Przetestowano już 19 tys. osób. Zapowiedział też, że w przyszłym tygodniu zostaną przetestowani nauczyciele z przedszkoli.

Szczepienia nauczycieli

Nauczyciele uczący m.in. w klasach I-III, przedszkolach i wychowawcy w żłobkach oraz nauczyciele praktycznej nauki zawodu do 60. r.ż. od jutra, tzn. 12 lutego będą zaszczepiani przeciwko COVID-19. Przyjmą preparat firmy AstraZeneca. Przypomnijmy, że od 8 do 10 lutego dyrektorzy placówek oświatowych, korzystając z Systemu Informacji Oświatowej, mogli zgłosić i zarejestrować nauczycieli. Do tej pory na szczepienia zarejestrowano 65 proc. uprawnionych nauczycieli. Z priorytetowych szczepień skorzysta 268 tys. osób przekazała wiceminister edukacji i nauki Marzena Machałek. Szef MEiN poinformował, że od przyszłego poniedziałku rozpoczną się zapisy nauczycieli nieujętych w grupie I, w tym nauczycieli akademickich. Przemysław Czarnek zaapelował do nauczycieli, aby skorzystali z następnej rejestracji na szczepienia i aby poddali się szczepieniu.

– Tu chodzi o zabezpieczenie ich życia – podkreślił Czarnek. – W ten sposób w przyszłym tygodniu będziemy mieli zarejestrowanych wszystkich, którzy będą chcieli szczepieniu się poddać – dodał minister.

Według rządu: „szczepienia przebiegają zgodnie z planem”

Minister Michał Dworczyk zapewnił, że szczepienia są realizowane zgodnie z programem pomimo różnych problemów wynikających ze zmniejszonych dostaw. Obecnie zaszczepionych jest prawie 1,9 mln Polaków, w tym drugą dawkę otrzymało ponad 520 tys. Dodał, że do końca lutego uda się zaszczepić ponad 2 mln osób, a do końca marca – 3 mln.

Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe