Wojewoda wręczył nagrody operatorom numeru alarmowego 112

  • 12.02.2021, 15:00
  • Źródło: PUW Gdańsk
Wojewoda wręczył nagrody operatorom numeru alarmowego 112

Podziel się:

Oceń:

W gdańskim Centrum Powiadamiania Ratunkowego pracuje 77 operatorów numerów alarmowych – 47 kobiet i 30 mężczyzn. – Każdego dnia w Państwa rękach spoczywa zdrowie i życie mieszkańców Pomorza.(…) Trzeba mieć w sobie ogromną odporność na stres, by wykonywać tę pracę. Za trud i budowanie bezcennego poczucia bezpieczeństwa serdecznie dziękuję i życzę dalszych sukcesów – podkreślił wojewoda podczas uroczystości w CPR przy ul. Sosnowej. Uhonorował także nagrodami pięcioro wyróżniającym się pracowników (2 panie i 3 panów).

W 2020 roku operatorzy numerów alarmowych CPR Gdańsk - odebrali w sumie 1 440 292 zgłoszeń, najwięcej w kwietniu i sierpniu. W związku z epidemią koronawirusa wykonują także dodatkowe zadania (dyspozytornia transportu sanitarnego wykonywanego w związku z przeciwdziałaniem COVID-19).

Pracownicy CPR przeprowadzili dziś lekcję (online) z uczniami klas 1-3 z 56 pomorskich szkół. Temat – jak korzystać z numeru 112.

112
Numer alarmowy, bezpłatny i dostępny na terenie całej Unii Europejskiej. Został wprowadzony uchwałą Rady Europy (29 lipca 1991 r.) i usankcjonowany dyrektywą Parlamentu Europejskiego (7 marca 2002 r.).

W październiku ubr. Prezydent RP Andrzej Duda, podpisał ustawę (o zmianie ustawy o systemie powiadamiania ratunkowego) , dzięki której operatorzy zostali objęci ochroną prawną przewidzianą dla funkcjonariuszy publicznych, o której mowa w kodeksie karnym. Zmiany w ustawie umożliwiły także wysyłanie zgłoszeń alarmowych z wykorzystaniem wiadomości SMS przez osoby niesłyszące.

Europejski Dzień Numeru 112 obchodzony jest 11 lutego.

Źródło: PUW Gdańsk

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe