Policjanci zatrzymali nietrzeźwą kierującą i kierowcę z sądowym zakazem

  • 17.02.2021, 15:00
  • Źródło: KWP Gdańsk
Policjanci zatrzymali nietrzeźwą kierującą i kierowcę z sądowym zakazem

Podziel się:

Oceń:

Policjanci kilka dni temu zatrzymali dwoje kierowców, którzy naruszyli przepisy ruchu drogowego. Kierująca hondą była w stanie nietrzeźwości, a kierowca motoroweru wangye naruszył sądowy zakaz kierowania. Teraz oboje odpowiedzą przed sądem za popełnione przestępstwa.

W sobotę policjanci z wejherowskiej drogówki zatrzymali przed godziną 8:00 w jednej z miejscowości gminy Wejherowo 48-latkę kierującą hondą do kontroli drogowej. W trakcie sprawdzania kobiety alko-testem okazało się, że znajduje się w stanie nietrzeźwości, ponieważ badanie wykazało, że miała ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie. Uniemożliwiono jej kontynuowanie dalszej jazdy.

Następnie w Redzie na ul. Kazimierskiej także patrol ruchu drogowego zatrzymał o godzinie 23:00 kierowcę motoroweru wangye do kontroli drogowej. W trakcie sprawdzania mężczyzny w policyjnych systemach, okazało się, że ma aktywny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. W tym przypadku, także policjanci uniemożliwili kierowcy kontynuowanie dalszej jazdy.

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do lat 2 oraz zakaz kierowania, natomiast za naruszenie sądowego zakazu kierowania pojazdami mechanicznymi, grozi kara do 5 lat więzienia.

 

Źródło: KWP Gdańsk

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe