Policjanci zatrzymali podejrzanego o rozbój

  • 18.02.2021, 15:00
  • Źródło: KWP Gdańsk
Policjanci zatrzymali podejrzanego o rozbój

Podziel się:

Oceń:

Dzięki pracy kryminalnych z Gdańska odpowiedzialności karnej nie uniknie 45-letni mieszkaniec Gdańska, który 27 stycznia razem z innym mężczyzną napadł na właściciela warsztatu samochodowego. Sprawcy przewrócili 66-latka na ziemię i okradli. Podejrzany został zatrzymany podczas kontroli drogowej. Wczoraj decyzją sądu został aresztowany na najbliższe miesiące. Za rozbój grozi 12 lat więzienia. Policjanci cały czas pracują nad zatrzymaniem jego wspólnika.

Policjanci z komisariatu we Wrzeszczu pracowali nad sprawą rozboju, do którego doszło 27 stycznia w jednym z warsztatów samochodowych. Policjanci dowiedzieli się, że dwóch mężczyzn niezadowolonych z usługi zaatakowało pokrzywdzonego. Przywrócili go na ziemię i zażądali zwrotu pieniędzy. Gdy pokrzywdzony odmówił, napastnicy okradli go, zabrali mu portfel, telefon, dokumenty i uciekli.

Na miejscu przestępstwa pracowali śledczy. Technik kryminalistyki zabezpieczył ślady, kryminalni przeglądali zapisy z kamer monitoringu i rozmawiali z osobami, które mogły mieć wiedzę o osobach, mających związek z tym napadem.

Dzięki dobremu rozpoznaniu, kryminalni szybko ustalili tożsamość jednego z mężczyzn. 45-latek nie przebywał w miejscu swojego zamieszkania, dlatego policjanci wszczęli za nim poszukiwania. Mężczyzna trafił w ręce policjantów na początku tygodnia, podczas kontroli drogowej. 45-latek został przewieziony do policyjnej celi, przesłuchany, a potem usłyszał zarzut rozboju. Wczoraj decyzją sądu został przewieziony przez policjantów do aresztu, w którym spędzi najbliższe miesiące.

Policjanci cały czas pracują nad zatrzymaniem jego wspólnika. Za rozbój grozi 12 lat więzienia.

Źródło: KWP Gdańsk

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe