Policjanci zatrzymali sprawcę kilku kradzieży sklepowych

  • 19.02.2021, 17:00
  • Źródło: KWP Gdańsk
Policjanci zatrzymali sprawcę kilku kradzieży sklepowych

Podziel się:

Oceń:

Policjanci kryminalni z Pruszcza Gdańskiego zatrzymali mężczyznę, który okradał sklepy. Utracony towar został wyceniony przez właścicieli na prawie 3 tysiące złotych. 30-latek usłyszał 3 zarzuty kradzieży. Odpowie on za kradzież w warunkach powrotu do przestępstwa. Za kradzież w warunkach recydywy grozi do 7,5 roku więzienia

Do Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim od stycznia wpłynęło kilka zgłoszeń o kradzieżach w sklepach spożywczych. Zginęły produkty żywnościowe o łącznej wartości prawie 3 tysięcy złotych.

Policjanci z wydziału kryminalnego od razu zajęli się tą sprawą i ustalili, że za przestępstwami może kryć się ta sama osoba. Stróże prawa m.in. zabezpieczyli zapisy z monitoringów i sprawdzili policyjne bazy danych. Mundurowi zgromadzili niezbędne informacje i wytypowali sprawcę.

Wczoraj, 17 lutego rano kryminalni zatrzymali 30-letniego mężczyznę, którego wcześniej powiązali z tymi sprawami kradzieży. Mężczyzna był całkowicie zaskoczony. Policjanci przewieźli go do komendy, gdzie śledczy przedstawili mu 3 zarzuty kradzieży. 30-latek odpowie jako recydywista.

Jednocześnie mundurowi z Pruszcza Gdańskiego uzyskali informację, że zatrzymany jest poszukiwany przez policjantów z Gdańska, którzy prowadzili postępowanie w sprawie kradzieży rozbójniczej, do której doszło w jednym ze sklepów spożywczych. 30-latek został przewieziony do jednego z komisariatów w Gdańsku, gdzie śledczy przedstawili mu zarzut, odpowiadający kwalifikacji prawnej jego czynu.

Za kradzież w warunkach powrotu do przestępstwa grozi do 7,5 roku więzienia, natomiast kradzież rozbójnicza jest zagrożona karą do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KWP Gdańsk

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe