Odprawa roczna policjantów. Odnotowano o 126 mniej przestępstw najbardziej dokuczliwych. W 2020 r. ujawniono 62 nietrzeźwych kierowców

  • 24.02.2021, 13:33
  • Wawrzyniec Mocny
Odprawa roczna policjantów. Odnotowano o 126 mniej przestępstw najbardziej… KPP Tczew

Podziel się:

Oceń:

W Komendzie Powiatowej Policji w Tczewie odbyła się odprawa roczna, w której uczestniczył pełniący obowiązki Komendanta Powiatowego Policji w Tczewie mł. insp. Radosław Fortuna. Podczas odprawy podsumowano i omówiono ubiegłoroczną pracę całej jednostki.

Z uwagi na szczególne warunki obostrzeń związanych z przeciwdziałaniem rozprzestrzenianiu się koronawirusa – także w pomorskim garnizonie policji obowiązują restrykcje związane z bezpośrednimi kontaktami służbowymi ograniczanymi do minimum. Dlatego też wczorajsza odprawa służbowa podsumowująca roczną pracę tczewskich funkcjonariuszy została przeprowadzona w małym gronie.

W tym czasie pełniący obowiązki Komendanta Powiatowego Policji w Tczewie mł. insp. Radosław Fortuna wraz z naczelnikami poszczególnych wydziałów, w przygotowanej prezentacji podsumował pracę policjantów w 2020 roku. Komendant złożył podziękowania za pracę policjantów i pracowników cywilnych tczewskiej komendy oraz za zaangażowanie w wykonywanie swoich obowiązków.

 

W zeszłym roku na terenie powiatu tczewskiego zgłoszono mniej przestępstw niż w 2019. Policjanci powiatu tczewskiego w 2020 roku odnotowali 664 przestępstwa najbardziej dokuczliwych społecznie, zaś w 2019 roku takich przestępstw było o 126 więcej.

Dzięki zaangażowaniu wszystkich mundurowych wykrywalność tych przestępstw ukształtowała się na poziomie 57%, co daje wzrost o 9% w porównaniu z rokiem poprzednim.

W 2020 roku mundurowi zatrzymali 78 osób poszukiwanych. W zeszłym roku policjanci zatrzymali 201 sprawców na gorącym uczynku przestępstwa, co stanowi o 3 więcej zatrzymanych sprawców niż w 2019 roku. Policjanci podczas codziennych służb w 2020 roku wyeliminowali z dróg powiatu tczewskiego 62 nietrzeźwych kierujących. To o 10 więcej zatrzymanych pijanych kierowców niż w 2019 roku. Policjanci ruchu drogowego w zeszłym roku przeprowadzili 16151 badań kierowców na zawartość alkoholu.

Mundurowi w 2020 roku zatrzymali 108 praw jazdy za przekroczenie prędkości powyżej 50 km/h w obszarze zabudowanym. W 2019 roku 92 kierowców straciło prawo jazdy za to wykroczenie. Mundurowi w 2020 roku odnotowali 90 wypadków drogowych, w których 134 osoby zostały ranne, zaś w 2019 roku doszło do 165 takich zdarzeń, w których 209 osób odniosło obrażenia.

W roku 2020 z uwagi na sytuację wywołaną przez koronawirusa, nie organizowano żadnych debat społecznych.

 

Podsumowując odprawę pełniący obowiązki Komendant Powiatowy Policji w Tczewie ocenił pozytywnie pracę tczewskich policjantów i pracowników cywilnych, dziękując jednocześnie policjantom za wkład w osiągnięte wyniki.

 

Opr. (tomm)/KPP Tczew

 

Wawrzyniec Mocny

Zdjęcia (2)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe