Policjanci pomogli kobiecie na wózku, który uległ awarii

  • 01.03.2021, 15:00
  • Źródło: KWP Gdańsk
Policjanci pomogli kobiecie na wózku, który uległ awarii

Podziel się:

Oceń:

Policjanci z Pruszcza Gdańskiego pomogli kobiecie, której elektryczny wózek inwalidzki uległ awarii. Mundurowi przewieźli 71-latkę wraz z wózkiem do mieszkania i ustalili, gdzie można naprawić uszkodzone koło.

25 lutego przed godziną 12 dyżurny pruszczańskiej komendy otrzymał zgłoszenie, że w rejonie parku nad rzeką Radunią w Pruszczu Gdańskim znajduje się osoba na elektrycznym wózku inwalidzkim, który uległ awarii. Funkcjonariusz skierował na miejsce patrol.

Policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim w rejonie, który obejmowało zgłoszenie, zauważyli kobietę na wózku inwalidzkim. W rozmowie ustalili, że 71-latka podczas poruszania się najechała na ostry przedmiot, wskutek czego uszkodzeniu uległa jedna z opon. Nie mogła jechać dalej i nie wiedziała, kogo może poprosić o pomoc. Mundurowi zaproponowali kobiecie, że przewiozą ją do miejsca zamieszkania i pomogą w kwestii zorganizowania naprawy uszkodzonego elementu. 71-latka zgodziła się. Wózek został razem z właścicielką przewieziony do jej domu. Funkcjonariusze w sieci internet wyszukali serwisy, które mogłyby zająć się naprawą uszkodzonej opony i przekazali 71-latce niezbędne dane.

Policyjna praca charakteryzuje się tym, trudno tu o rutynę. Zazwyczaj kolejne służby przynoszą nowe wyzwania. Stróże prawa muszą charakteryzować się dużą elastycznością oraz wykazać nieszablonowe myślenie. Umiejętność dostosowania do sytuacji i szybkiego, adekwatnego reagowania cechuje osoby, które chcą służyć i chronić obywateli zostając policjantami. 

Źródło: KWP Gdańsk

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe