Policyjny emeryt i funkcjonariusz po służbie zatrzymali złodzieja alkoholu

  • 04.03.2021, 15:00
  • Źródło: KWP Gdańsk
Policyjny emeryt i funkcjonariusz po służbie zatrzymali złodzieja alkoholu

Podziel się:

Oceń:

Policjantem jest się w każdej sytuacji, również po służbie, a nawet w stanie spoczynku, co udowodnili wczoraj funkcjonariusz referatu patrolowo-interwencyjnego z lęborskiej jednostki policji oraz emerytowany policjant, którzy zatrzymali złodzieja alkoholu.

W czasie wolnym od służby asp. Bartłomiej Świtka, przewodnik psa z lęborskiej komendy, zauważył w miejscowym dyskoncie podejrzanie zachowującego się mężczyznę, który z naręczem alkoholu stał za drzwiami wejściowymi do sklepu. Gdy drzwi otworzyły się przed wchodzącym do sklepu klientem, mężczyzna wybiegł na zewnątrz. Policjant, podejrzewając, że to złodziej, dogonił go i obezwładnił. Mężczyzna siłował się z funkcjonariuszem, był agresywny i próbował uciec. Tę sytuację zauważył przechodzący obok emerytowany policjant, przez wiele lat pełniący służbę dyżurnego w lęborskiej jednostce policji, który niezwłocznie udzielił asp. Świtce pomocy przy obezwładnieniu złodzieja i wezwaniu patrolu.

Jak się okazało zatrzymany przez policjantów 32-latek z powiatu wejherowskiego, ukradł w sklepie alkohol i napoje energetyczne. Skradziony towar policjanci przekazali obsłudze sklepu, a 32-latka ukarali mandatem w wysokości 500 zł.

Źródło: KWP Gdańsk

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe