Mł. insp. Marcin Malinowski – nowym komendantem tczewskiej policji!

  • 04.03.2021, 13:33
  • Wawrzyniec Mocny
Mł. insp. Marcin Malinowski – nowym komendantem tczewskiej policji! KPP Tczew Ślubowanie nowego komendanta tczewskiej policji mł. insp. Marcina Malinowskiego.

Podziel się:

Oceń:

1 marca uroczyście stanowiska nowego Komendanta Powiatowego Policji w Tczewie w obecności Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku nadinsp. Andrzeja Łapińskiego oraz zaproszonych gości przyjął mł. insp. Marcin Malinowski. Nowy komendant złożył meldunek o objęciu stanowiska.

Tym samym zastąpił on na tym stanowisku insp. Dariusz Krasula, który zdał stanowisko w połowie lutego. 23 lutego 2016 roku obejmował on stanowisko tczewskiego komendanta. Na emeryturę przechodzi po ok. 30 latach służby.

 

Z uwagi na szczególne warunki obostrzeń związanych z przeciwdziałaniem rozprzestrzenianiu się koronawirusa – także w tczewskiej komendzie policji obowiązują restrykcje związane z bezpośrednimi kontaktami służbowymi ograniczanymi do minimum. Komendant Wojewódzki Policji w Gdańsku nadinsp. Ceremonia powołania mł. insp. Marcina Malinowskiego na stanowisko Komendanta Powiatowego Policji w Tczewie, odbyła się w policyjnej świetlicy. Zgodnie z ceremoniałem, nowy komendant tczewskiego garnizonu przywitał się ze sztandarem jednostki oraz złożył meldunek o objęciu stanowiska. Przełożonemu tczewskich policjantów pogratulował Komendant Wojewódzki Policji w Gdańsku.

 

Serdeczne życzenia złożyli także Starosta Tczewski Mirosław Augustyn, Zastępca Prezydenta Adam Burczyk, Wójt Gminy Tczewa Krzysztof Augustyniak, diecezjalny duszpasterz policjantów ksiądz Jan Buk. W tym ważnym dla komendanta Malinowskiego dniu towarzyszyła również jego żona. Mł. insp. Marcin Malinowski podziękował za okazane zaufanie oraz zadeklarował dołożyć wszelkich starań w celu poprawy bezpieczeństwa mieszkańców powiatu tczewskiego.

 

Świeżo mianowany Komendant Powiatowy Policji w Tczewie służy w Policji od początku 1991 roku. Pełnił służbę między innymi na stanowisku eksperta Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie. W 2011 roku został mianowany na stanowisko Komendanta Komisariatu Policji w Morągu. W następnych latach służył na stanowisku radcy Wydziału do Zwalczania Zorganizowanej Przestępczości Ekonomicznej Centralnego Biura Śledczego Policji. W okresie od 14 października 2019 roku został oddelegowany do wykonywania zadań w Biurze Nadzoru Wewnętrznego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Z dniem 1 marca 2021 roku mł. insp. Marcin Malinowski objął stanowisko Komendanta Powiatowego Policji w Tczewie.

 

Komendant został odznaczonym przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej – Srebrnym Medalem za Długoletnią Służbę, przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji odznaką Srebrną Odznaką Zasłużony Policjant, brązowym medalem Za zasługi dla obronności kraju przez Ministra Obrony Narodowej.

 

(tomm)/ Fot. KPP Tczew

Wawrzyniec Mocny

Zdjęcia (10)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe