Ale Obciach! Kolejna edycja Powiatowego Przeglądu Kabaretów w Kobylnicy

  • 09.03.2021, 11:00
  • Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego
Ale Obciach! Kolejna edycja Powiatowego Przeglądu Kabaretów w Kobylnicy…

Podziel się:

Oceń:

„Obciach” jest wydarzeniem otwartym dla wszystkich zajmujących się twórczością kabaretową. Trzynasta edycja przeglądu, ze względu na pandemię koronawirusa, będzie realizowana w formule online. Jej organizatorami są Gminne Centrum Kultury i Promocji w Kobylnicy oraz Centrum Edukacji Regionalnej w Słupsku.

Uczestnikami przeglądu mogą być zarówno soliści, jak i zespoły zajmujące się twórczością kabaretową. Obowiązywać będzie podział na trzy kategorie wiekowe: dzieci młodzież i dorośli.

– „Obciach” był zawsze okazją do zaprezentowania się osób czy grup osób w różnym wieku. Wszyscy starali się w jak najbardziej wyszukany i nietypowy sposób rozbawić widownię i zyskać aprobatę jurorów. Tematami podejmowanymi w trakcie swoich występów wielokrotnie zaskakiwali, czasem zmuszali do refleksji, pokazując, że o poważnych sprawach i problemach, często można mówić w żartobliwy sposób. Mamy nadzieję, że najbliższa edycja „Obciachu” dostarczy równie wiele radości i uśmiechów, tak bardzo nam wszystkim aktualnie potrzebnych – mówi Karol Kotusiewicz, kierownik ds. promocji Gminnego Centrum Kultury i Promocji w Kobylnicy

Co zrobić, aby wziąć udział?

Aby zgłosić chęć udziału w tegorocznym przeglądzie należy wypełnić kartę zgłoszenia oraz dołączyć nagrany występ artystyczny, a następnie przesłać na adres mailowy: [email protected]. Nagranie nie może przekraczać 10 minut i powinno zostać zapisane w powszechnie uznanych za standardowe formatach plików wideo, tj. mp4, mov, avi lub mkv. Może to być też link do występu umieszczonego w systemie wymiany plików. Kompletne zgłoszenie należy dostarczyć do 22 marca 2021 r.

Jury oceniać będzie m.in. oryginalność nagranego występu, umiejętności aktorskie i wokalne, scenografię i kostiumy, a także czy treści kabaretowe dostosowane są do poziomu i wieku uczestników. Ogłoszenie wyników nastąpi 26 marca 2021 r. Dla zwycięzców przewidziane są nagrody rzeczowe.

Szczegółowe informacje dotyczące XIII edycji Powiatowego Przeglądu Kabaretów „Obciach” 2021, w tym regulamin oraz karta zgłoszenia, dostępne są na stronie internetowej Gminnego Centrum Kultury i Promocji w Kobylnicy.

Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe