Ukradł seniorce portfel z pieniędzmi. Policjanci udowodnili mu również inne kradzieże

  • 18.03.2021, 11:00
  • Źródło: KWP Gdańsk
Ukradł seniorce portfel z pieniędzmi. Policjanci udowodnili mu również…

Podziel się:

Oceń:

Tylko kilku godzin potrzebowali sopoccy policjanci, żeby zatrzymać sprawcę kradzieży. 40-letni mieszkaniec Sopotu wykorzystując nieuwagę seniorki ukradł jej portfel z pieniędzmi. Funkcjonariusze udowodnili mu również inne kradzieże, do których doszło w sklepach na terenie miasta. Za popełnione przestępstwa sprawca usłyszał już zarzuty.

W poniedziałek, 15 marca, sopoccy policjanci otrzymali zgłoszenie o kradzieży, do której doszło przed południem w jednym z punktów handlowych w centrum miasta. Skierowani na miejsce funkcjonariusze ustalili, że sprawca wykorzystując nieuwagę 79-latki ukradł położony na ladzie portfel z pieniędzmi i wyszedł. W wyniku tego zdarzenia pokrzywdzona sopocianka wyceniła straty na 700 zł.

Na miejscu policjanci ustalili też rysopisy dwóch mężczyzn, którzy w chwili zdarzenia stali przy seniorce i od razu rozpoczęli ich poszukiwania. Niespełna kilka godzin później mundurowi z referatu patrolowo-interwencyjnego zauważyli na ulicy mężczyzn odpowiadających tym rysopisom i ich zatrzymali. Okazało się, że są to mieszkańcy Sopotu w wieku 40 i 42 lat. W wyniku przeszukania policjanci znaleźli przy nich pieniądze i je zabezpieczyli.

Śledczy ustalili, że sprawcą kradzieży portfela jest 40-latek i za popełnione przestępstwo przedstawili mu wczoraj zarzut. Oprócz tego sopoccy policjanci udowodnili mu również kradzieże, których dokonał w styczniu i lutym br. w sklepach na terenie miasta i za te czyny również usłyszał zarzut. Podejrzany przyznał się do stawianych mu zarzutów. Drugi z zatrzymanych, 42-latek, po przesłuchaniu został zwolniony.

Sprawa jest rozwojowa. Sopoccy policjanci podejrzewają 40-latka również o inne kradzieże. W chwili zatrzymania funkcjonariusze zabezpieczyli przy nim m.in. flakony perfum oraz bieliznę z metkami i ustalono, że pochodzą one najprawdopodobniej z kolejnej kradzieży ze sklepu na terenie miasta. Przestępstwo kradzieży zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KWP Gdańsk

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe